Bilgisayarcıdan Bilgisayar Toplanır mı?

Bence şöyle yapın. Babanıza "Gel, sana mahalle bilgisayarcılarının nasıl güvenilmez olduğunu kanıtlayayım. Sinerji'den bütçenize uygun bir sistem toplayın. Bunun bütçenize göre en iyi alabilceği kasa olduğunu söyleyin. Hatta bununla ilgili bir konu açın ve iyi bir iş yaptıysanız güzel olmuş, alınır falan mesaj atalım. Babanızı ikna ettikten sonra bilgisayarcıya gidin ve deyin ki bize şu bütçeyle en iyi kasayı topla yani ayni bütçeyle sonra o kasanın bilgilerini bi yere yazın ve burda paylaşın. Aşırı kötüyse uzak durun falan diyelim. Babanızda belki inanır ve Sinerji'den almaya karar verir.
Hocam öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim. Fakat ne yaparsam yapayım anlamayacaktır daha önceden de denemiştim bir ton video izlettim yıllardır uğraşıyorum ama işte cehalet.

60-70 dolar kurulum ücreti alacak firmayı göstersin yada internette 400 TL daha ucuza toplanan sistemin onda neden 400 TL daha pahalı olduğunu açıklasın o zaman. Bu durumun kurulum için 70 dolar alacak firmadan ne farkı oluyormuş. Babanızın bilgisayardan anlamaması olağan bir durumda ticaretten de mi anlamıyor, soramamış mı bu soruyu. Ayrıca işletim sistemi için para almayacakta orjinal keyli sistem mi kuracakmış yoksa cracklayacakmıymış bunu da sorsaydınız.

Hocam öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim. Fakat ne yaparsam yapayım anlamayacaktır daha önceden de denemiştim bir ton video izlettim yıllardır uğraşıyorum ama işte cehalet.
O zaman şu mesajımı babanıza gösterin.
Bana sormadan, yada internette insanlara forumlarda sormadan akrabalarımdan bir aile 3 bin TL'ye bilgisayar aldı. Şu anda 500 TL'ye alıcı çıkar mı diye bakıyorlar. Cihaz 4-5 ay kullanıldı. Ürün tamamen bilgisayarcı tavsiyesidir.

Benim gibi akrabaları var bana sormuyorlar. İnanabiliyor musunuz? Gel de kızma.

Hocam babana istersen bu mesajları göster. Durumun ne kadar kötü olduğunu biliyorum. Ben babamı ikna edemedim gitti göz göre göre çöp bir laptop aldı bilgisayarcıdan. Sebebiyse kargocuların laptopları fırlatması 🙂. Neyse babana istersen şimdi yazacağım mesajları göster.
Bey baba, bence sırf garanti olayı için bilgisayarcıdan ürün alma. Bilgisayar parçaları kolay bozulan şeyler değil ki. Hem bozulsa bile Asus gibi sağlam markalar ürünlerinin arkasında duracak ve size yardımcı olacaklardır. Hem bilgisayarcıya toplattırsan bile çocuğunun içine sinmeyecek kullandığı ürün. En azından bir Vatan Bilgisayar mağazasından bilgisayar toplayın. Ben bilgisayarımı internet üzerinden aldım ve sağlam bir şekilde elime ulaştı. Kurulum ücreti falan almadılar. Bence çocuğunu ve buradaki arkadaşları dinle ve paranı en iyi şekilde harca.

Bilgisayarcıyı bırak Vatan bile kazıklıyor. En iyisi internetten almak. Sık sık indirim oluyor ve bu indirimleri babana gösterebilirsin. Geçen gün yaklaşık 1.5k indirim görmüştüm. Babana bunları anlatabilirsiniz. Donanımdan iyi anlıyorsanız en uygun fiyatlı olanı indirim kovalayıp parçaları ayri ayri almanızdır. Bunlara değinmekte fayda var.

Sizin bilgisayarınız var mı?
Vardı bozulalı 2 ay oluyor. 12. yılıydı.
Bilgisayarcıyı bırak Vatan bile kazıklıyor. En iyisi internetten almak. Sık sık indirim oluyor ve bu indirimleri babana gösterebilirsin. Geçen gün yaklaşık 1.5k indirim görmüştüm. Babana bunları anlatabilirsiniz. Donanımdan iyi anlıyorsanız en uygun fiyatlı olanı indirim kovalayıp parçaları ayri ayri almanızdır. Bunlara değinmekte fayda var.
İncehesap'ta olan Gaming Gecesi etkinliklerini gösterdim, bedava da olsa tek tek almam diyor.

Vardı bozulalı 2 ay oluyor. 12. yılıydı.

İncehesap'ta olan Gaming Gecesi etkinliklerini gösterdim, bedava da olsa tek tek almam diyor.
Incehesapta hazır sistemlerde de indirim oluyor onlara bakabilirsiniz. Babana (varsa) herbir parçanın garantisi olduğunu ve herbir montajli bir şekilde alındığında parçaların kutularının tek tek gönderildiğini soyleyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı