Bilgisayarda Mikrofon Çalışmıyor

Slytherinli

Hectopat
Mikrofonum önceden çalışırken şimdi ise çalışmıyor, büyük ihtimalle bilgisayardan bir ayarla oynadım nerenin ekran görüntüsünü almam gerektiğini de bilmiyorum sizin yardımınız için. O yüzden beni yönlendirirseniz sevinirim örneğin şuranın ekran görüntüsünü atar mısın şeklinde.

Eki Görüntüle 426065

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı problem bende var ve çözemedim ama beliki sende olur.
1) Gizlilik ayarlarını kontrol et.
2) Sesin üstünde sağ tik yap ve ses düzeyi karıştırıcıyı seç. Ordan sistem seslerine tıkla ve kayıt yerine gel. Ordan mikrofonun varsayılan aygıt olup olmadığına bak ve sağ tıklayıp özelliklerden sesine bak.

Eğer telefon kulaklığı ile masaüstünde kullanıyorsan olabilir, egerki olmazsa geri dönüş sağla yardımcı olacağım.

Hiç biri olmazsa: Güncelleştirme ve güvenlik- Sorun gider- mikrofon ve ses kısmına tıkla-contra beni duymuyor.

Aynı problem bende var ve çözemedim ama beliki sende olur.
1) Gizlilik ayarlarını kontrol et.
2) Sesin üstünde sağ tik yap ve ses düzeyi karıştırıcıyı seç. Ordan sistem seslerine tıkla ve kayıt yerine gel. Ordan mikrofonun varsayılan aygıt olup olmadığına bak ve sağ tıklayıp özelliklerden sesine bak.

Eğer telefon kulaklığı ile masaüstünde kullanıyorsan olabilir, egerki olmazsa geri dönüş sağla yardımcı olacağım.

Hiç biri olmazsa: Güncelleştirme ve güvenlik- Sorun gider- mikrofon ve ses kısmına tıkla-contra beni duymuyor.
selam dostum aynı sorun bendede var telefon kulaklığını masaüstünte kullanıyorum. Kulaklığı laptopa takınca sıkıntı yok ama masaüstünde görünüyor ama iletişim yok. Yani mesela ses kayıt yapıyorum ses gitmiyor yada discorda giriyorum discord mikrofonunuzu kullanıyor diyor sağ aşağıda gene ses yok.
@Silinen üye

Son düzenleme:
selam dostum aynı sorun bendede var telefon kulaklığını masaüstünte kullanıyorum. Kulaklığı laptopa takınca sıkıntı yok ama masaüstünde görünüyor ama iletişim yok. Yani mesela ses kayıt yapıyorum ses gitmiyor yada discorda giriyorum discord mikrofonunuzu kullanıyor diyor sağ aşağıda gene ses yok.
@Silinen üye
Bunun için yazmaya çalışmıştım alıntılamayı unuttum kusura bakma eyvallah.

Arkadaşlar merhaba benim de aynı sorunum var şu an. Yukarıda yazılan bütün talimatları yaptım fakat hiçbiri işe yaramadı. Kulaklığı masaüstünde kullanıyorum hem kulaklık hem de mikrofon girişi var. Mikrofona baktığımda takılı varsayılan ama ses yok. Sorun gidericide de sesim gitmedi. Nasıl çözüm bulabilirim yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı