Bilgisayarı olmayan biri için PS vs Xbox

tevtsgt

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Önümüzdeki yaz konsol almaya karar verdim. Ama PS 5 mi Xbox Series X mi bilemedim. Evimdeki bilgisayar oyun oynanabilecek bir bilgisayar değil. Valorant'ı 60 FPS zor oynatıyor. Daha çok hikaye oyunu oynamak isteyen biri olarak hangi konsolu önerirsiniz? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Önümüzdeki yaz konsol almaya karar verdim. Ama PS 5 mi Xbox Series X mi bilemedim. Evimdeki bilgisayar oyun oynanabilecek bir bilgisayar değil. Valorant'ı 60 FPS zor oynatıyor. Daha çok hikaye oyunu oynamak isteyen biri olarak hangi konsolu önerirsiniz? Şimdiden teşekkürler.
PS5 veya Xbox bütçesine her oyunu rahatça oynatacak bir sistem toplanır ama eğer bilgisayarı yenilemek yerine konsol istiyorum diyorsan. Xbox daha mantıklı. PC oyunlarını rahat oynatıcak bir bilgisayarın yoksa PS5'in çok bir esprisi kalmıyor.

PS5 veya Xbox bütçesine her oyunu rahatça oynatacak bir sistem toplanır ama eğer bilgisayarı yenilemek yerine konsol istiyorum diyorsan. Xbox daha mantıklı. PC oyunlarını rahat oynatıcak bir bilgisayarın yoksa PS5'in çok bir esprisi kalmıyor.
Ev halkı yeni bilgisayara çok sıcak bakmıyor. Bı nevi de haklılar evde fazla bilgisayar var. Ama en iyisinin de durumu bahsettiğim gibi. Büyük ihtimalle benim de tercihim Xbox olur. Yine de bı sormak istedim

Bilgisayar yoksa Xbox daha mantıklı olur. Xbox bilgisayar varken mantıklı değil fakat tersi durumda kesinlikle çok mantıklı bir tercih.

Hocam Xbox Oyunları genelde PC ile çok benzer haliyle PC var iken Xbox Gereksiz kalıyor. Ama arkadaşta tersi bir durum var.
Anladım. Evet mantıksız değil. Ama PS 5'in özel oyunları için bile PS 5 alınabilir bence.

Hocam ne alakası var anlamadım?

PS5'i 1 sene önce falan aldım oynamadığım exclusive oyunu kalmadı şimdi ayda 1 oyun için anca açıp açmıyorum. Günde 1-2 saat FIFA veya CoD tarzı oyunu oynayıp kapatırımcı değilsen almanın bir anlamı yok bir süre sonra içerik kıtlığı yaşıyorsun. Xbox ise daha zengin bir oyun kütüphanesine sahip. Ayrıca bilgisayardaki oyunların çoğunu Xbox üzerinde de oynayabiliyorsun zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı