Bilgisayarı sanırım başkası yönetiyor

GhosTKing76

Femtopat
Daha fazla  
Ne olduğunu tam anlayamadım ama şöyle örnek vereyim bilgisayarımda Kaspersky uygulaması vardı Google'da geziniyordum çıktım Kaspersky uygulaması ekranda yeri değişmiş şüphelendim bir bilgisayarın yanında Kaspersky kapalı virüs ve tehdit uyarısı diyor tarıyorum bir şey yok acaba başkası tarafından mı yönetiliyor diye şüpheleniyorum bilgisayarı kapattım yeniden başlattım Kaspersky güncellerken 2 saniyelik falan düz siyah ekran verdi sonra düzeldi bilgisayar 6 senelik yedek bilgisayarım.

Ne olduğunu tam anlayamadım ama şöyle örnek vereyim bilgisayarımda Kaspersky uygulaması vardı Google'da geziniyordum çıktım Kaspersky uygulaması ekranda yeri değişmiş şüphelendim bir bilgisayarın yanında Kaspersky kapalı virüs ve tehdit uyarısı diyor tarıyorum bir şey yok acaba başkası tarafından mı yönetiliyor diye şüpheleniyorum bilgisayarı kapattım yeniden başlattım Kaspersky güncellerken 2 saniyelik falan düz siyah ekran verdi sonra düzeldi bilgisayar 6 senelik yedek bilgisayarım.
Şüpheliyorsan format at RAT yemiş olabilirsin.

RAT olma ihtimali var arkadaşın söylediği gibi. Eğer rekabetçi oyunlar için hile indirdiysen veya crackli programlar çok fazla indirdiysen onlardan RAT olabilir. yerinde olsam diske sıfırdan windows kurardım.

Malwarebytes ile taradım bir şey çıkmadı başkası yönetiyor diye şüpheleniyorum bir sürü uygulamadan taradım virüs yok.
İnterneti bir kaptır mısınız? Böyle virüslerin erişimi kesilir. Ben kesinlikle RAT demiyorum herkes RAT diyor ama insanlık hali mesela bende masaya bir şey koyuyorum sonra başka bir yerde görüyorum. Meğerse ben kendim götürüp unutuyormuşum. İnsanlık hali işte. Ama kesin bir şey söylemeyiz hele ki MBAM sonuç vermediyse.

RAT olma ihtimali var arkadaşın söylediği gibi. Eğer rekabetçi oyunlar için hile indirdiysen veya crackli programlar çok fazla indirdiysen onlardan RAT olabilir. Yerinde olsam diske sıfırdan Windows kurardım.

Hiçbir şekil oyun yok sitelerden bulaşmış olabilir mi ya emin değilim belki de yok.

İnterneti bir kaptır mısınız?Böyle virüslerin erişimi kesilir.
tamam

Geri
Yukarı