BioNTech 2. doz aşısını olmaya korkmak

Bu tamamen bünyenizle alakalı bir durum. Olayı en basit şekilde anlatmak gerekirse siz bir kalesiniz ve aşı ise sizi işgal etmeye çalışan düşman orduları. Her insanın kalesi yani savuma sistemi aynı oranda kuvvetli değil. Genetik ve sonradan olan yapısal olaylardan etkilenerek şekil alan bir savunma mekanizmamız var. 2. doz aşıyı olan biri hiçbir şey hissetmeyebilir ama bir başkası yoğun bakıma bile yatabilir. Eğer ilk dozda kötü bir durum yaşamadıysanız yüksek ihtimalle 2. dozda da çok ekstrem bir durumla karşılaşmazsınız. Yine de hatırlatmak isterim ki aşı isteğe bağlı. Eğer çok korkunuz varsa olmayabilirsiniz ama BioNTech aşısından dolayı yaşanan ölümler genele vurulduğu zaman oldukça az. İlk dozda herhangi bir reaksiyon göstermediyseniz veyahut çok çok çok kötü olmadıysanız 2. dozda da bir sorun yaşamazsınız yüksek ihtimalle.

Aşı niye işgalci kanka bize yardım etmesi gerekmiyor mu?

@Ali Arhan İla, nerede olduğunuza dikkat edin. Burası bir forum ve birçok kişinin bilgi alışverişi yaptığı bir yer. Çoğu arkadaşımız genç ve soramadıkları veya bilgiyi kolay bulamayacaklarını düşündükleri konuları burada soruyorlar. Önerdiğiniz ilaçlar doktor olsanız bile muayene etmeden verebileceğiniz ve önerebileceğiniz ilaçlar değil. Insanlar sizi örnek alıp bu ilaçları temin etmeye çalışabilir. Fazla kullanımı veya yanlış kullanımı ölüme dahi götürebilir. Söylediklerinizi iki-üç kez gözden geçirin. Özellikle sağlık konusunda uzmanı değilseniz internet üzerinden asla öneride bulunmayın. Belki bazı kremler olabilir ama şurup, hap ve vitamin tolerans gösterilemeyecek kadar ciddi konular.

@Ali Arhan İla, nerede olduğunuza dikkat edin. Burası bir forum ve birçok kişinin bilgi alışverişi yaptığı bir yer. Çoğu arkadaşımız genç ve soramadıkları veya bilgiyi kolay bulamayacaklarını düşündükleri konuları burada soruyorlar. Önerdiğiniz ilaçlar doktor olsanız bile muayene etmeden verebileceğiniz ve önerebileceğiniz ilaçlar değil. Insanlar sizi örnek alıp bu ilaçları temin etmeye çalışabilir. Fazla kullanımı veya yanlış kullanımı ölüme dahi götürebilir. Söylediklerinizi iki-üç kez gözden geçirin. Özellikle sağlık konusunda uzmanı değilseniz internet üzerinden asla öneride bulunmayın. Belki bazı kremler olabilir ama şurup, hap ve vitamin tolerans gösterilemeyecek kadar ciddi konular.

Tamam bir daha yapmayacağım yorumu da sildim umarım kimse görmemiştir.

Bünyeden bünyeye değişiklik gösterebiliyor. Kesin bunu yapar, bu olur gibi bir şey söylemek zor. İş yerimizde aşı zorunluydu hepimiz olduk çoğu kişi rapor almak zorunda kaldı halsizlik, kol ağrıması gibi bende gram ağrı yoktu. 2.Doz oldular turp gibiydiler ben Dün 2.Dozumu oldum kolumu kaldıramıyorum baş ağrım çok var gibi gibi şeyler. Her hangi bir şey yaşayan olursa Aile hekiminize danışmalısınız.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı