Bir başka kötü optimizasyon: Hogwarts Legacy

Yapımcı ekip profesyonel olmasa bile bu görsellik ve tam olmayan açık dünya için bu RAM tüketimi fazla bence. Görsellik olarak Stalker 2'nin fragmanına bakıyorum veya direkt olarak Cyberpunk'ın RT açık, akşam şehir içi atmosferine bakıyorum(Biliyorum ışıklandırma ve yansımalar çok fark ediyor) ve Hogwarts Legacy'den daha iyi gözüküyor. Firmalar zaten üst düzey ekran kartları ve upscale teknolojileri yüzünden bozuk+ Denuvo destekli oyun atmaya başladı üzerimize. Üstüne tecrübesiz firma olunca daha da kötü oldu. Yine de Forspoken(Square Enix'in bahanesi de yok) faciasından sonra bence yine iyi oldu bu oyun. Şu an emin olamadığım tek oyun Dead Space. O oyun bu oyundan iyi gözüküyor bence ve düşük seviye kartlarda da daha kötü performans veriyor fakat direkt bir optimizasyon problemi duymadım o oyunda.

Umarım Atomic Heart iyi olur. Onun açıklanan gereksinimleri bile optimizasyonu iyi gibi gösteriyor.
Forspoken neredeyse PS3 grafikleri ile çıkmıştı zaten. Cidden çok kötüydü, bir de iyi diyenler vardı enteresan bir şekilde.

Dead Space'i çoğu kişi rahat oynadı fakat onda olan problem de upscale teknolojilerini iyi kullanamaması oldu. Fakat oynanış olarak efsane bir oyun, bir kere Callisto'dan daha iyi olduğunu söyleyebilirim fakat grafik olarak Callisto daha iyi.

Bu arada Dead Space'i EA Pro alarak oynayabilirsin. 150 lira gibi bişeydi.

Oyuna erken erişim sağlayanlardan biriyim, oyun resmi olarak çıkana kadar fps drop vs ya yoktu ya da çok az vardı, resmi olarak çıktıktan sonra şu an neredeyse oynayamaz duruma geldim, bütün ayarları denedim ama yok maalesef hiçbir şekilde oynanmıyor. Amd ryzen 7 3700x işlemci, msi gamingx trio rtx 3070 ekran kartı ve 3600 mhz 32 gb rame sahibim.

Konuyu hortlacağım biraz ama yenisini açmak istemedim. Ben daha yeni satın aldım oyunu ve 2060 ekran kartı ile mediumda bile sıkıntı yaşıyorum ki medium oynanacak bir oyun değil. Geforce experience e göre ben bu oyunu ultra grafiklerde rt açık oynamalıyım ama utanmasam lowa çekicem.

Stutter'ın şans olma olayını gerçekten anlamadım. Aranızda bu sorunu ufak ayarlarla çözebilen var mı?
Hint bir arkadaşın çözümünü buldum ama grafiği çöpe çevirdi gözüm kanadı oynayamadım.
Güncel problem çözümü vardır belki.

Konuyu hortlacağım biraz ama yenisini açmak istemedim. Ben daha yeni satın aldım oyunu ve 2060 ekran kartı ile mediumda bile sıkıntı yaşıyorum ki medium oynanacak bir oyun değil. Geforce experience e göre ben bu oyunu ultra grafiklerde rt açık oynamalıyım ama utanmasam lowa çekicem.

Stutter'ın şans olma olayını gerçekten anlamadım. Aranızda bu sorunu ufak ayarlarla çözebilen var mı?
Hint bir arkadaşın çözümünü buldum ama grafiği çöpe çevirdi gözüm kanadı oynayamadım.
Güncel problem çözümü vardır belki.
kral bende de aynı sorun var rtx2060s amd 5 5500 ile mediumda bile kasıyor çok kötü optimizasyonu ben yazın falan oynıcam oyun düzelene kadar anca

Oyunun optimizasyonu kötü değil direkt optimizasyon diye bir şey yok oyunda. Uzun zamandır hatta belki de hiç bu kadar kötü optimizasyona sahip bir oyun oynamadım. RTX 2060 16 GB belleğe sahibim hem ekran kartına hem RAM'e hem işlemciye OC yapmama rağmen oyunun bana önerdiği ayar low bile değil low'un altında bir değeri öneriyor. Low'da bile ilk 10 dakika oyunun takılmalarıyla donmalarıyla süre geçiyor. Medium High ayarlar oluşan anlık donmalardan takılmalardan bahsetmiyorum bile. Oyundan tiksindim artık. Şu ekran kartına 1080p de düz 25 FPS verseydi şu takılmalar olmasaydı yine bu kadar tiksinmezdim oyundan. Ama yok arkadaş kapıların açarken bile 4K video izliyormuşum gibi ekranda yuvarlak bir simge kapı açılmasını bekliyorum. Kapılar yükleniyor oyunda ya inanılmaz.

Geri
Yukarı