İnceleme Bir Başyapıt: Red Dead Redemption 2

İnşallah RDR3 çıkaracağız diye heyecanlandırıp saçma sapan bir şey çıkartmaz Rockstar. Güzelim oyun serisini batırmasını istemem. Şimdiye kadar ki tüm oyunları dönemine göre çok iyiydi bu serinin.

Çoğu konusuyla kusursuza yakın bir oyun, şahsen benim gözümde gelmiş geçmiş en iyi oyun. Gerçekten GOTY'i %100 hak eden bir oyun, God of War'u da sevmeme rağmen ondan 100-200 gömlek üstün bir oyun. Görev dizaynları ve yavaş oynanışı dışında kusursuz bir oyun (bunlar kusur değil fakat sevmeyen çoğu kişi bu yüzden sevmiyor)

Oyunun görev dizaynlarının ne sorunu var? Bence gayet güzeller. Yavaş oynanış aslında olması gereken bir şey. Sırf ana hikayesi 60 saat (belki daha fazla hatırlamıyorum) olan bir oyunun o hikayeyi sana düzgün anlatabilmesi için oyunun yavaş tempolu olması lazım. Bazı kişiler de karakter konturollerine laf atmış aynı şekilde RDR2 en ufak hareket için bile harika animasyonlar yapmış bir oyun. Karakter hızlı olsaydı animasyonlar istenilen etkiyi veremezdi.

Görev dizaynlarındaki çeşitlilikten bahsettim, zaten belirtmiştim ama yine söyleyeyim benim için sorun değil bunlar fakat sevmeyen oyuncuların çoğu bu sebeplerden ötürü sevmiyor, bence kusursuz bir oyun.

Pardon hocam fark etmemişim kusura bakmayın.

GoW'u 40 saat %100 demişim cevap verdiğim adama RDR2'yi hala oynuyorum 20 saatte %30'u bitti onun da.

Pardon hocam fark etmemişim.

Oyunun tek sorunu Türkçe altyazı seçeneği olmaması onun dışında 95/100

Bu oyun cidden çok ayrı bir dünya oyunu oynadığım da kendimi orada hissediyordum.
Teşekkürler Rockstar.

4k oynamak gerek. Oyun 2k ve 4k üzerine tasarlanmış.
Hocam zaten 2k'da oynadım. Açılabilecek her türlü şeyi de açtım grafiklerden ama tatmin etmedi işte. Forza Horizon 5 oynamadan önce girseydim keşke böyle hissetmezdim sanırım.

Ne boş yaptınız ya. Kratos dedeniz, Arthur Morgan babanız olsa bu kadar savunmazsınız...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…