İnceleme Red Dead Redemption 2

simon5

Picopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 3070 12GB - AMD RYZEN 7 5800X
16GB RAM- 586 SSD
Herkese iyi günler arkadaşlar, geçtiğimiz gün Red Dead Redemption 2 satın almıştım ve nihayet az önce kapanış 2 bölümü ile oyunu bitirdim. Duygularımı anlatmak amacı ile bir inceleme hazırladım. İyi okumalar.

DİKKAT-İNCELEME SÜRPRİZBOZAN İÇERİYOR

Red Dead Redemption 2 / bölüm 1-ana hikaye kurgusu

Evet gelelim oyunu oynayanların öve öve bitiremediği o ana hikayeye, chapter 1 bana sıkıcı geldi. Fakat oyun ilerledikçe ciddileşdi. Ana hikayede en çok keyif aldığım bölüm, chapter 4 idi. Dostlar basit bir kurguyla değil ciddi bir emekle yazılmış bu ana hikaye kurgusu. Starfield gibi çöp bir kurgu değil.

Bölüm 2-mekanikler ve fizik
Özellikle o kar fiziği beni benden aldı... Cesetler çok gerçekçiydi. At sürme mekaniği çok iyiydi(ilk başta adapte olamadım ama sonradan yavaş yavaş öğreniyor insan, gerçek hayat gibi.)

Bölüm 3-karakterler
Karakter çeşitliliği iyiydi, benim favori karakterim chavier. Her karakterin kendi sorunları vardı, mesela abigail John yoktu diye üzülüyordu, aşçımız yemek yok diye ne yapacağını bilmiyordu karakterlerin kendine has sorunları çok iyiydi.(Micah ş*****sizi hariç.)

Bölüm 4-NPC
NPC'ler çok detaylı tüm NPC'lerin tıpkı karakterler gibi kendine has sorunları vardı, kimisi kavga ediyorken, kimisi pazarda alışveriş yapıyor ve yine kimisi at sürüyor oradan oraya gidiyordu. Demek istediğim Rockstar bu oyunda NPC yapay zekasını çok iyi adapte etmiş.

Bölüm 5-yan görevler
Ben oyunda yalnızca 3 yan görev yaptım, o görevlerde bayağı iyiydi. Duyduğuma göre oyunda çok fazla yan görev varmış. Ben oyunu oynarken yan görevlerle pek uğraşmadım ama bence(benim fikrimce) yan görevler gayet iyi.

Bölüm 6-Micah(onun bunun evladı)
Oyun tarihinin bana göre en karaktersiz, en bencil, en cimri karakteridir. Henüz oyunun ilk başlarında ileride oyunun ilerleyişine katkı sağlayacak Sadie'yi taciz ediyordu, oradan anlamıştım çok karaktersiz biri olduğunu. İleride bizi öldürür falan diyordum, keşke demeseymişim.

Kapanış 1&2

1-Arthur Morgan

Ah ah keşke bitmeseydi sonumuz böyle, keşke birkaç dolar için dövmeseydik o adamı... Kader en bahtsız yerlerde ortaya çıkar demişler. Ve işte Arthur Morgan oyun tarihinin unutulmayacak isimlerinden. Yeri geldi kamptaki kişilere abilik babalık yaptık. Yeri geldi John'a abilik ettik. Ama oyunda en çok üzen o sahneydi... Hala Arthur ile çıktığımız geyik AVI geliyor aklıma. Keşke veda edebileceğimiz bir vakit olsaydı ve Arthur ruhun şad olsun.

2-John marston
Gelelim red Dead evreninin en önemli isimine, John ve Arthur kardeşliği benim bir oyunda görebileceğim tek bir bağ duygusuydu belki. John'a bir empati yaptığımızda çok zor bir hayatı olduğunu görebiliriz. Ailesini kayıp ediyor, abisini kayıp ediyor(abisinin kim olduğunu biliyorsunuz:) karısı onu terk ediyor, ne kadar geri dönsede. Zor bir duygu aman neyse ne be... İyi varsın John marston deyip incelememizin sonuna gelelim:) şimdi ben gidiyorum ve sizi bu görsel ile baş başa bırakıyorum.

1a4482a9eb2c6db723cb6e09dd9810a2.jpg

Son düzenleme:
Spoiler icerikli inceleme olmus biraz. :) Bu oyun gercekten mukemmel otesi. Ayri bir havasi ve oynanis hissiyatı var. Dunyanin en iyi oyunu. GTA 6 acaba boyle olur mu cok merak ediyorum.

Spoiler icerikli inceleme olmus biraz. :) bu oyun gercekten mukemmel otesi. Ayri bir havasi ve oynanis hissiyatı var. Dunyanin en iyi oyunu. GTA 6 acaba boyle olur mu cok merak ediyorum.

Çok fazla spoiler vermemeye çalıştım artık elimden ne geldiyse. :)

Detaylarıyla harika bir oyun.

Geri
Yukarı