Red Dead Redemption 2

CLKgraphıc

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Teoriler, teoriler. Öncelikle şunu; konuyla ilgili derin bir araştırma yapmadım hatta araştırma yapmadım :D ve sonra da şunu söyleyeyim;

Bu yazı, oyunu henüz bitirmeyen okur için ağır spoıler içermektedir. Bilginize.

İlk önce az rdr2'den bahsetmek istiyorum. Oyun mükemmel. Ciddi anlamda çok iyi fakat bu kadar iyi bir oyuna ve rockstar games'e yakışmayacak birtakım mekanik problemler mevcut. Bazen sinirden deliye çevirse de hikayeye tekrar sarınca hemen geçiveriyor.

RDR serisi devam edeceğe benziyor ve bir ritüeli var sanırım. En azından bu ikinci oyunla bu yönde ufak bir işaret vermiş olabilir. İlk oyunda marston karakterinin ölümünü ve intikamının alındığını görüyoruz. Nitekim aynı olaylar silsilesinin arthur -R.I. P- abimize olanını ve marston'ın sözgelimi ikinci hayatının başlangıç hikayesini de ikinci oyunda gözlemliyoruz. Fakat burada bir gariplik var. Oynayanlar bilir: Birinci oyunda arthur morgan -R.I. P- ismini hiç mi hiç duymuyoruz. Nasıl olur da bu kadar önemli bir karakteri duymayız dedirtiyor insana.

Neyse velhasılı kelam demem odur ki arkadaşlar rdr 3 ne zaman çıkar bilinmez fakat başka, adını duyduğumuz yahut duymadığımız (ikinci seçenek an itibari ile daha muhtemel duruyor) bir karakteri canlandırıp hikayesine ortak olabiliriz. Ve dahası bu karakter arthur morgan'ın -R.I. P. - Hayatında önemli bir yere sahip bir isim olabilir. Akla birkaç fikir geliyor. Mesela dutch van der linde'nin çeteyi oluşturma hikayesi ya da hosea, dutch ve arthur'un en hızlı zamanlarından -ki bu zamanlar arthur ciddi manada hızlıdır ve çoluğa çocuğa karışmıştır- bir hikaye ile karşılaşabiliriz. Benim teorim ise bu gibi bir hikaye olmayacağı en azında olsa bile canlandıracağımız karakter tamamen bu üçlüden farklı bir karakter olacağı yönünde. Bu iki hikayeden biri olsun ister miyim? Arthur'un hayatında yirmili yaşların ortalarında ve sonlarında neler olduğunu en detaylı biçimde öğrenmek isterim: D. Bu arada kendisi '63 doğumludur. 1863 tabii ki. Yani ikinci oyunda kendisi yaklaşık 36 yaşında iken hikayesine ortak olduk. Baktığımızda ilk oyun 1908 ikinci oyun 1899 yıllarında geçtiğinden biraz evvel anlattığım gibi bir hikaye olması da kuvvetle muhtemel zaten. Fakat gönül istiyor ki arthur ana karakter olsun :(

Tarih konusunda herhangi bir bilgiye vakıf değilim fakat gta 6 gibi bir büyük beklenti varken en azından 2025'i bulur diye düşünüyorum fakat bakalım biz o tarihi bulabilecek miyiz? Ha bir de arkadaşlar pc'ye çıkmayacak. Artık zorlamayın. Rivayetler her zaman dolaşır. Hala birinci oyunun PC'ye çıkmasını bekleyen var. Etmeyin eylemeyin.

Yarısını dahi olsa okuyan arkadaşlara bizzati teşekkürü borç bilirim. Iyi forumlar.

409941

Son düzenleyen: Moderatör:
Arthur Morgan ın adını daha önce duymamamızın sebebi ikinci oyun planlanmıyordu. İlk RDR nin bu kadar başarı yakalayacağı beklenmiyordu ve tek oyunluk bir hikaye yazılmıştı. Arthur Morgan sonradan oluşturulan bir karakter yani. Üçüncü oyun gelir mi, düşük bir ihtimal bence ama gelebilir. Sırada Gta 6 nın olduğunu düşünüyorum, eğer olası bir RDR 3 varsa çok daha uzun yıllar beklemek gerekecek bence. Önce şu Blackwater Ferry Robbery de yaşanan olay için bir DLC çıkarsa Rockstar tadından yenmez aslında.

Olası üçüncü oyunda Jack Marston ile devam edebiliriz diyeceğim ama "outlaw"ların devri bitti neredeyse. Diğer seçenek de Dutch veya geçmişte ölmüş birisi ana karakter olur ve Arthur daha gençken çetenin ilk kuruluş aşamalarını da deneyim edebiliriz, oyun sonunda karakter yine ölür ve Arthur'a kontrol geçebilir.

PC konusuna gelecek olursak, oyunda neredeyse hiç adım bile atmadığımız ve ilk oyunda bulunan yerler modellenmiş. Hatta Meksika bile yarım yamalak modellenmiş durumda. Bence RDR 2 motoruyla ilk oyunun Remasteri duyurulacak ve RDR 2 ile birlikte PC' ye çıkış yapacak. Hatta bu ihtimali güçlendiren bir glitch vardı ve karakterimiz sesi Jack Marston'ın genç haline bürünüyordu.Videoları mevcut hatta, neden kullanılmayacak bir karakter için oyuna ses dosyaları eklesinler ki?

Ben üçüncü oyunun geleceğini düşünüyorum fakat gelecek olsa dahi uzun zaman alacak gibi duruyor. Önünde zaten GTA 6 var ve bu oyun sonrasında kendi yapım aşaması var.

Size kesinlikle katılıyorum DLC konusunda. Oyuna ilk başladığımda argo tabirle dedim ki "Aga siz kimsiniz? Neler oluyor?". Hızlı bir giriş oldu ve açığa kavuşmadı pek bu Blackwater soygunu. Belki de sebebi - tam da başardıkları gibi- bizi meraklandırıp sonra da DLC çıkarmaktı.

Jack de bir ihtimal ama bu iki oyundan sonra Jack'i oynamak isteyen bir kitle olacağını sanmıyorum. Hem de bu oyundaki atmosfer bana o havadan ziyade Dutch, Hosea ve Arthur'un birleşme hikayesinin önemini hissettirdi. Ben mi eksik bilgi ya da kaynağa sahibim bilmiyorum, yok mu RDR tartışma forumları ya da belli bilgiler yav :D

Her halükarda bana PC şu an için uzak geliyor kesinkes konuşmam doğru değil fakat benim esas düşüncem farklıydı aslında. İnsanlar GTA ile kıyaslıyordu. GTA 5 2013'te konsola, iki yıl sonra da bilgisayara çıkmış olmasını kullanarak safsatalad aldı başını gitti. GTA'nın PC'ye çıkmadığı bir paralel evren bile hayal edemiyorum. Ama RDR ilk oyunu sadece konsolda var, ikinci oyunda sadece konsol için ve bana hiç muhtemel gelmiyor sonradan çıkması. RDR 3 gelebilir eyvallah -umarım yanılırım RDR 2 de gelir-

Bence de RDR3 gelecek ama Rockstar oyunları hızlıca bitirmiyor, uzun zaman bizleri bekletiyor. GTA VI çıktıktan sonra şüphesiz Rockstar RDR3 için çalışmaya başlayacaktır.. Sonuçta ikinci oyun çok büyük bir satış başarısı elde etti.

RDR serisinin 2 oyununda da SPOILER VAR

ana karakter öldü. Bence 3. oyun da aynı bu şekilde olacak. Ama oyun bittikten sonra Açık Dünya nasıl olacak soru işareti çünkü ben 3. Oyunun çetenin kuruluşuna gideceğini ve Blackwater Feribot Soygunu ile biteceğini düşünüyorum. Bence ana karakter Arthur Morgan olmayacak çünkü Arthur feribotta değildi. Bence Arthur yerine feribotta ölenlerden biri ana karakter olacak ve ölüm gerçekleştikten sonra Arthur’a geçeceğiz. Bunu düşünmemin nedeni Arthur’un orada çetenin hepsinin yakalanmamasında büyük pay sahibi olmasıdır. Sanırım Jacier Escuella bir diyalogda “eğer sen(ve sanırım Hosea) caddenin öbür tarafından çıkmasaydınız biz hepimiz bitmiştik” diyor. Fakat eğer böyle olursa direkt 2. Oyunun başına bağlanmış oluruz ve dolayısıyla oyun bittikten sonra açık dünyayı kullanamayız. Kullanırsak 2. oyunu oynamış oluruz. Bu yüzden bu senaryonun gerçek olma ihtimali çok az.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı