Bir erkek neden 30 yaşından önce evlenir?

@Jira Kondom ne güne duruyor?
Kondom olur, spiral olur, ertesi gün hapı olur, geri çekilme olur, aylık ve yıllık iğneler olur ama YOK!

Bilinçsizlik gözüyle bakıyorum. Bence insan bakamayacağı bir çocuğu dünyaya getirip ona da, kendisine de eziyet çektirmemeli. Örneğin çocuk dışarıda bir şey görüyor ve canı çekiyor ama babasının alacak parası yok... Bu ne kadar acı bir şey kimse bilemez... Gerek yok böyle şeylere.

Bence evlenmeden önce erkeğin arabası ve evi dizecek parası olması lazım, evlenme masrafını da 2 ailenin ortak karşılaması lazım. Artık kaç yaşını bulur bilmiyorum da evlilik sonrası para dertleriyle ilk yıllardan huzur bozulursa kötü olur diye düşünüyorum. Çocuk yapmadan önce, ekonomik olarak az çok rahat olmaları gerekiyor bence. Çocuk okul çağına gelene kadar da özel okul masraflarının birikmesi gerekiyor çünkü özel ilgi, rahat ve öğrenme sevgisini alması lazım çocuğun küçük yaşta (en azından ilkokula kadar).

Bir Erkek xx yaşında neden evlenir bilmem ama,adam olmadan evlenmemeli,en az 10 bin tl maaş abartı bir koşul,ancak evi olmalı.Evleneceği hanımı aile baskısı,güzelliği cazibesi vs vs için değil sevdiği için evlenmeli,ben bu evi geçindiremem diyorsa kesinlikle evlenmemeli ne kendisine, ne hanımına ne de çocuklarına zulmetmemeli evlilik basit bir iş değil.Kimi 25 yaşında adam olur kimi 45 yaşında hala çocuk.

Zaten evlilik artık Türkiye'de zenginlerin bir aktivitesi haline geldi. Durumu olmayanlar ve orta halliler için çok zor. Araba alacaksın fiyatlar en az 200.000 TL'lerde geziyor. Ev alacaksın kredisidir, faizidir, bilmem nesidir en az 500.000 TL de. Bu ülkede açlık sınırı zaten 6.000 TL. 5.000 TL alan, öpüp başına koyuyor. Kim nereye, ne alsın da evlensin? :)

Düzenli seks hayatı için evleniyorlar. Başka mantıklı açıklaması yok.

Fakirler üremeyi daha çok seviyor. Adam asgari ücrete çalışıyor, 3 tane çocuk yapıyor. Abi! Otur biraz düşün, içinde yaşadığın ülkenin şartlarını tart. Hayır 30 dakikalık zevk uğruna olan Doğan varlıklara oluyor. Onlara da yazık...

Ben düzeni oturttuktan ve sonra evlenilecek bir eş bulduğunuzda evlenmeye sıcak bakan biriyim. Üreme sınırım da maksimum 2 olur.

Türkiye'nin yarısından çoğunu özetledin tebrik ederim.

Yahu arkadaşlar, belki biraz kızacaksınız ama bu duruma cidden anlam veremiyorum. Bakın sizlerin iyiliği için söylüyorum: Bir erkek 30 yaşından önce evlenmemeli, yani evlenecek bir erkeğin kendine ait evi, en az 10 bin TL maaşı olmalıdır. Ben sizleri düşünüyorum ama daha çok çocuklarınızı düşünüyorum. Onlara güzel bir hayat vermek için bu dediklerimi dinleyin.

Hocam aslında haklı sayılırsın bu sanırsam ilk troll olmayan konun, ama ülkede 10.000 TL'nin üstünde maaş alan kaç kişi var maksimum, çok rahat %55'i 10.000 altında alıyordur, sen 30 milyon kişi üremesin diyorsun yani 🧸.

@Negan Smith geldi hocam. Dediğiniz gibi. Ben 27 yaşında evlendim. 14. yılımız. Daha önce tanısaydım inanın daha önce evlenirdim.

Ya! He! He! Gerekli şartlar olgunlasana kadar cocuk yapmamalıymıs kımse. Asgari ücretli cocuk yapmamalıymıs. Türkiye'nin yarısından çoğu asgari ücretle çalışıyor. O ne olacak kardes? Yoksa cocuk yapmayı da mı kast sıstemıne bagladınız? Cok zekisiniz ama sıstem boyle ıslemıyor. Taban her zaman cogunlukta olacak kı sıstem ıslesın. Piramidi tersine çevirirsen tombala torbasını tutar, oturursun.

Geri
Yukarı