Özel bir insan mısınız?

Herkes özeldir ancak potansiyeli fark edip kullanma mevzusu ve hırsı durumu var. Yakın dönemde bana çok acı veren ve üst üste gelen olaylar yaşadım. Bu beni hem üzdü hem de potansiyeli fark etmemi sağladı. Şimdi kendi hırsım ile boğuşuyorum ve yapacaklarımı yapmaya başladım. Herkes özeldir ama olmak isteyene...

Özel olsaydım, emin ol zamanımın bir çoğunu bilgisayarda daval daval oyun oynayarak ya da oyun bitirmeye adamazdım...
Herkes bazı zamanlarda kendini özel hisseder.
Aslında hayallerin yaşadığın bölgeye ve maddi durumunca değişebilir.
Kimse hayali için binlerce TL ödemek zorunda değil.
Bence Hayal şuan yapamadığın şeylere verilen soyut bir isimdir.
Yapabilecek duruma geldiğinde zaten Hayal olmaktan çıkar, gerçekliğe girer.
Benim küçükken en iyi hatırladığım hayalim bir bilgisayarımın olmasıydı.
Yıl 2001:
Komşumuzdayız ailecek misafirlikteyiz, ve onlarda bir bilgisayar var, evet 2001 yılında bilgisayar kullanıyorlar.
Maddi durumları iyi olan bir aileydiler, şuan neredeler ne yapıyorlar bilmiyorum ama komşu çocuğuyla iyi geçinen nadir insanlardanım galiba :D.
Neyse bir oyun açtı Çocuğun babası hayran kaldım, zombiler falan her şey var oyunda böyle.
Tahmin edebileceğiniz gibi oyun Half life
O zamandır beridir bilgisayarım olsun isterdim ve 2009 yılında ilk bilgisayarıma sahip oldum evet biraz geçti PC sahibi olmak için.
Hemen Half Life oynamaya konulmuştum.
O zamanlar bu küçük hayalim, hayal olmaktan çıkmış gerçekliğe girmişti artık..

İmkan yok, zaman yok, para yok. İmkan yoksa oluşturun. Zaman yoksa zaman ayırın. Para yoksa para biriktirin.

Günümüzde pek çok insan, sadece mübrem ihtiyaçlarını karşılayabilmek için gününün ortalama 12 saatini (buna işe gitmek için yolda harcadığı zaman da dahil) para kazanmak için, 8 saatini uyumak için, 1 ya da 1,5 saatini de yemek hazırlamak ve yemek için harcamaktadır. Arttırabileceği 2,5 ya da 3 saati olan ve parası sadece anını kurtarmaya yeten insanların hepsi bence özeldir. Bazıları da gözünden çıkaramayacağı ışınlarda "özel"liği arar.

Günümüzde pek çok insan, sadece mübrem ihtiyaçlarını karşılayabilmek için gününün ortalama 12 saatini (buna işe gitmek için yolda harcadığı zaman da dahil) para kazanmak için, 8 saatini uyumak için, 1 ya da 1, 5 saatini de yemek hazırlamak ve yemek için harcamaktadır. Arttırabileceği 2, 5 ya da 3 saati olan ve parası sadece anını kurtarmaya yeten insanların hepsi bence özeldir. Bazıları da gözünden çıkaramayacağı ışınlarda "özel"liği arar.

İşçi olarak tabii kazanamazsiniz. Sonuç olarak bir yerde çalıştığınız vakit (memurluk dahil.)
Harcadığınız emek patrona ya da yöneticilere gider. Onlar sizin emeğiniz sayesinde 10 kazanırken size sadece 1 verir. Ben hayata erken atıldım. Kendi işimi kurdum. Ve şu an altımda Mercedes'e class var. Şimdi soracaksın bu forumda ne işin var diye. Cevap basit, sık sık böyle kendi yazdığım metinleri yayınlayacağım. İnsanları bilgilendireceğim. Buranın yaş kitlesi eğitilmeye çok uygun. Bu dediklerimi 30'lu yaşlardaki insanlara anlatırsam. Ne diyor bu filozof kılıkli deyip kestirip atacaklar. Sadece sana değil forum un ortalama yaş kitlesi için diyorum. Bu yaşlarda aldığınız kararlar hayatınızı değiştirecek.

İşçi olarak tabii kazanamazsiniz. Sonuç olarak bir yerde çalıştığınız vakit (memurluk dahil.)
Harcadığınız emek patrona ya da yöneticilere gider. Onlar sizin emeğiniz sayesinde 10 kazanırken size sadece 1 verir. Ben hayata erken atıldım. Kendi işimi kurdum. Ve şu an altımda Mercedes'e class var. Şimdi soracaksın bu forumda ne işin var diye. Cevap basit, sık sık böyle kendi yazdığım metinleri yayınlayacağım. İnsanları bilgilendireceğim. Buranın yaş kitlesi eğitilmeye çok uygun. Bu dediklerimi 30'lu yaşlardaki insanlara anlatırsam. Ne diyor bu filozof kılıkli deyip kestirip atacaklar. Sadece sana değil forum un ortalama yaş kitlesi için diyorum. Bu yaşlarda aldığınız kararlar hayatınızı değiştirecek.
Kimin ne olduğu hakkında herhangi bir bilgiye sahip olmadan, kendi kabulünü insana takdir belirleyen zevatlar, hiçbir şeye fayda etmezler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı