Özel bir insan mısınız?

Huayra

Hectopat
Özel olmak nedir? Özel olmak süper güçleri olmak ya da otistik olmak mıdır? Verdiğim 2 örnekte özel olarak tanımlamaktır. Bir süper gücün varsa diğer insanlarda olmayan özelliklerin vardır. Ya da otistiksen diğer çocuklardan özelsindir. Ben kendimi bildim bileli hep kendime aynı soruyu sordum ben özel miyim? Ben diğerlerinden farklı mıyım yoksa sıradan bir insan mıyım? Cevap yıllardır değişmedi. Ben şu an bu yazıyı yazan sırdan bir Furkan’ım. Fark ettiniz mi çoğu sıradan insan özel olmak ister. Bir yeteneğim olsun telepatik güçlerim falan olsun diye hayal eder. Ama bu hayallerin içinde kaybolup gider. Ve hayatına sırdan bir şekilde devam eder. Bir işi varsa ona geri döner çalışması gereken sınav varsa o sınava çalışmaya devam eder. Yani düşündüğü hayali bozup gerçekliğe döner. Doğduğunuz günden beri dayatmalarla karşı karşıyasınız. İşte iyi bir üniversiteye git ondan sonra çok para kazanan bir mesleğe sahip ol. Sonra evlen çoluk çocuğa karış. Ev al. Araba al. Sonrada öl. Bir çoğunuz hayatı böyle bitecek bilmem farkında mısınız? Çoğu kişi istediği şeyleri yapamayacak veya yapmayacak. Ve sıradan bir insan olarak ölecek. Kaçınız hayal ettiği şeyleri yapacak? Bütün yazıda demek istediğim şey buydu. Her zaman hayal ettiğiniz şeyleri yapmaya çalışın. O zaman özel bir insan olursunuz. Hiçbir zaman şunları demeyin. İmkan yok, zaman yok, para yok. İmkan yoksa oluşturun. Zaman yoksa zaman ayırın. Para yoksa para biriktirin. Şu an yaptığınız şey size bir şey katmıyorsa o işi bırakın ve hayallerinize koşun. Umarım demek istediklerimi anlamışsınızdır. Hayallerinize ulaşmak diliyle. Hoşça kalın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Özellikle alakası yok, ülke ekonomisi ile alakası var. Ben de 5000 lira yerine 5000 dolar alsaydım yapamadığım kalmazdı.

Aynen hocam, Avrupa'daki adam asgari ücret ile en az 5 tane RX 570 R5 1600 sistem alır ama Türkiye'deki adam asgari ücret ile 1.5 ay yemeden içmeden anca alıyor. Biz de orada yaşasaydık çok daha iyi olurduk.

12 yıl çalıştığım yerden ayrıldım, orada çalışırken bir büyüğüm bana şunu söyledi "sen orada kendini bir şemsiye altında güvende hissediyorsun ama o şemsiyenin altından çıkıp islanmaninda zevkli olduğu anlayacaksın biraz yağmur ye ıslan" bence çok doğru söyledi gerçekten de öyleydi.

Bunu değişitirecek bizleriz yani Atatürk'ün dediği gibi çok çalışmalıyız.

En cömert ülke olmamızla övünen fakir bir ülkeyiz. Çalıştıklarımız ona buna yardıma gidiyor. En zengin ülke değiliz ama en cömert ülkeyiz diyen de Mevlüt Çavuşoğlu. Maske ve dezenfektan dağıtıyorduk en son.

En cömert ülke olmamızla övünen fakir bir ülkeyiz. Çalıştıklarımız ona buna yardıma gidiyor. En zengin ülke değiliz ama en cömert ülkeyiz diyen de mevlüt çavuşoğlu. Maske ve dezenfektan dağıtıyorduk en son.

Kesinlikle yardım etmeden önce yardım etmeye yeter gücümüz var mı diye sorabiliriz. Zekat gibi düşünmeliyiz belli bir miktar paramız varsa bağışta bulunmalıyız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı