Özel bir insan mısınız?

Özellik öznel bir yargıdır ve bunu bir maddeye yüklemek senin elindedir bu kendin de olabilirsin.

Yazdığım yazıdaki özel kelimesi, farklılık anlamında özellik değil. Sadece hayallerinize koşun. Ben bunu başardım. Size tecrübemi aktarıyorum. Çalışın. Oturduğunuz yerden para kazanmak gibi şeylere bulaşmayın. Hele reklamlara hiç kanmayın. Oturduğun yerden para kazanılsaydi. Dünyada herkes milyonderdi.

Yazdığım yazıdaki özel kelimesi, farklılık anlamında özellik değil. Sadece hayallerinize koşun. Ben bunu başardım. Size tecrübemi aktarıyorum. Çalışın. Oturduğunuz yerden para kazanmak gibi şeylere bulaşmayın. Hele reklamlara hiç kanmayın. Oturduğun yerden para kazanılsaydi. Dünyada herkes milyonderdi.

Öncesini okumadım başlığa odaklandım bence her önünüze gelene nasihat vermeyin uzaktan hiç hoş durmuyor.

Öncesini okumadım başlığa odaklandım bence her önünüze gelene nasihat vermeyin uzaktan hiç hoş durmuyor.

Nasihat dediğiniz şey nedir? Sizden büyük bir insanın söylediği özlü söylemler midir? Nasihat sizden daha fazlasını gören kişinin söylediği laflardir. Şöyle bir örnek veriyim; mesela ben bir bataklık gördüm. Ve bataklığın içine giren kişiyi yutacağıni biliyorum buna tecrübe denir. Ve bunu sana söylüyorum bu da nasihattir.

Nasihat dediğiniz şey nedir? Sizden büyük bir insanın söylediği özlü söylemler midir? Nasihat sizden daha fazlasını gören kişinin söylediği laflardir. Şöyle bir örnek veriyim; mesela ben bir bataklık gördüm. Ve bataklığın içine giren kişiyi yutacağıni biliyorum buna tecrübe denir. Ve bunu sana söylüyorum bu da nasihattir.
Görmek kime göre neye göre hayatları farklı insanların farklı gördüklerini anlatması mı ? Komik

Görmek kime göre neye göre hayatları farklı insanların farklı gördüklerini anlatması mı? Komik.

Her insanın hayatı farklı benim tecrübem sana ise yaramayabilir. Bu yüzden hayatta tecrübeyi ben değil sen kazanmalisin. Fakat kalıplar vardır. Bataklığın seni içine çekeceğini bilmediğini varsayalım işte o zaman bu bilgiye sahip olanı dinlemelisinki onun yaptığı hataya sende düşme. Konu çok ama çok saçma yerlere sıçradı. Konuya yazdığım ilk mesaja döncem. Şimdi bu kalıplardan bir cümle daha yazacağım. Neyi hayal edersen sen onu olmasını istiyorsudur. Ve ne olursa olsun onu yapmaya çalış.

Büyüdükçe, bir şeylerin farkına vardıkça, bilmediğin sayısız şey olduğunu bilince, varoluşsal sancılarla boğuştukça, varmak istediğin doruğun potansiyelinden daha fazlasını gerektirdiğini bilince, ülke vaziyetinin ne halde olduğunu görünce, doruk için tutunduğum urgan, boynumu saran yağlı urgana dönüşüyor. Sanırsam hem hayatın hem de belirlediğim zirve için tutunduğum halatın en kuvvetli engellerle dolu olduğu kısmındayım.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı