Bir insan neden moderatör olur?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Tamamen kölelik.

Kölelik mi? Belli ki sana verilen görevi yerine getirmekte zorlanmışsın veya yapamamışsın. Bırakman isabet olmuş.

Eleştiri yapabilirsin fakat "kölelik" diyerek moderasyon kadrosuna çamur atamazsın. Burada kimse zorla moderatörlük yapmıyor, isteyen direkt bırakabilir.

Görevi zamanında bırakmış olmanız güzel. Zira düzenin bozulması burada son isteyeceğimiz şey olurdu.
Ben buna gerçek anlamda düzen diyemezdim.

Sistem 10 yıldır işliyor. Site büyüdükçe kadro da büyüyor doğal olarak.
Bu kadro büyümesinin ne kadar kısıtlı olduğuna şahit oldum.
Köleliğin tanınıma bakalım (...)
Bunu, kelimenin gerçek anlamıyla kast etmediğimi ikimiz de çok iyi biliyoruz. Pek kelime oyunu yapmaya lüzum var mıdır bilemedim. Moderatörün geliriyle, çalıştığı süreyle falan hesap yapmayacağım. Çok şey yazmak isterdim ama okuyacağınızı da pek düşünmüyorum. Neyse, günler önce bana göre diye başladığım cümleyi sizin de deyiminizle geri size iade ediyorum.

Para için yapılacak iş değil. Bana göre zevk alınası da değil. Tamamen kölelik. Tabii moderatör olana kadar anlamanız zor biraz.

Bu arkadaşlar memnum olmasa idi yıllardır burada editörlük yapmazdı.
Moderatörlükten mi memnunlar? Yoksa forumun düzeninden mi? Pek çok çınar üyenin düzenden ve yönetim tarafından verilen kararlardan hoşnut olmadığını bizzat deneyimledim.

Moderatörlüğü sevenleri anlayamadığımı da belirttim.

Görevi zamanında bırakmış olmanız güzel. Zira düzenin bozulması burada son isteyeceğimiz şey olurdu.
Halihazırda düzeni bozan, bozmuş pek çok moderatör hala işinin başında. Bunu çok derinlemesine irdelemek istemiyorum, belki de her şeyden önce onlarla ilgilenmeniz gerekiyor. Konuyu sadece onaylayanlar, rapora adam gibi bakmayanlar vs. daha çok örneklendirilebilir.

Kısacası Recep Bey, ben sadece eleştiri yapıyorum. Eleştirimi dikkate alıp almamanız beni hiç ilgilendirmiyor. Sahibi olduğunuz forumun düzeni hakkında konuşuyorum sadece. Altında yırtık çorabı, yamalı pantolonu olan bir üyecikten başka bir şey değilim.

Gönüllülük esastır. Yardımcı olmak için istedim. Bu göreve layık görüldüm. Yardımcı olmayı seviyorum. Sorun çözünce mutlu oluyorum.

Gördüğüm kadarıyla çoğu forumda bazı ayrıcalıklara sahip olmak için moderatör olmak istiyor. İşin içine girince bunun çok da keyifli olmadığını fark edenler zaten birkaç ay içinde bırakıyorlar.

Sadece faydalı olmak için moderatör olmak isteyenleri tenzih ederim.

Ben buna gerçek anlamda düzen diyemezdim.

Bu kadro büyümesinin ne kadar kısıtlı olduğuna şahit oldum.

Bunu, kelimenin gerçek anlamıyla kast etmediğimi ikimiz de çok iyi biliyoruz. Pek kelime oyunu yapmaya lüzum var mıdır bilemedim. Moderatörün geliriyle, çalıştığı süreyle falan hesap yapmayacağım. Çok şey yazmak isterdim ama okuyacağınızı da pek düşünmüyorum. Neyse, günler önce bana göre diye başladığım cümleyi sizin de deyiminizle geri size iade ediyorum.

Moderatörlükten mi memnunlar? Yoksa forumun düzeninden mi? Pek çok çınar üyenin düzenden ve yönetim tarafından verilen kararlardan hoşnut olmadığını bizzat deneyimledim.

Moderatörlüğü sevenleri anlayamadığımı da belirttim.

Halihazırda düzeni bozan, bozmuş pek çok moderatör hala işinin başında. Bunu çok derinlemesine irdelemek istemiyorum, belki de her şeyden önce onlarla ilgilenmeniz gerekiyor. Konuyu sadece onaylayanlar, rapora adam gibi bakmayanlar vs. daha çok örneklendirilebilir.

Kısacası Recep Bey, ben sadece eleştiri yapıyorum. Eleştirimi dikkate alıp almamanız beni hiç ilgilendirmiyor. Sahibi olduğunuz forumun düzeni hakkında konuşuyorum sadece. Altında yırtık çorabı, yamalı pantolonu olan bir üyecikten başka bir şey değilim.
Aman eski moderatörümüz sakin ol lütfen. Her an ban yiyebilirsin. :D
Şaka bir yana da kimse söylememiş. Şimdi işin içinde para var mı yok mu @Recep Baltaş ?

@Woolgatherer'nın köleliği kötü anlamda söylediği sanmıyorum.
Moderatörlerin söylediğine göre ücret cüzi.

Kölelik nedir? Çok düşük bir ücret karşılığında uzun süreli işler yapmak. Sahiplik ve azat etmek kısmını geçiyorum.

Moderatörler de cüzi bir ücret ile 3 saat denetim yapıyor. Ben bir fark göremedim.

Tabii ki 1 dolar karşılığında bütün gün tarlalarda çalışmak gibi bir durum yok ancak mantık olarak aynı.
Kötü anlamda söylemiyorum elbet. Moderatörlük yapanların da para için yaptığını sanmıyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı