Bir oyuna 800 TL verir misiniz?

Bir oyuna 800 TL verir misiniz?

• Evet

• Hayır

• Kararsızım

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Baba parası yese ne olacak? Babası çalışmış kazanmışsa çocuğunun yemesi hakkıdır. Sanki utanılacak bir şey. Ailenin maddi durumu çocuğun refahını sağlar.
800 TL olan bi oyuna ne kadar kolay para veriyorsun anlamında dedim. Öyle düşünmüyorsanız siz bilirsiniz.

2020 Temmuz konusu:

O ekran kartı fiyatında vergi cart curt var. Dua et 2600 oynamış 5000 de oynayabilirdi.

O ekran kartı fiyatında vergi cart curt var. Dua et 2600 oynamış 5000 de oynayabilirdi.
Ee ben de öyle yazdım zaten? Ekran kartlarında vergi var oyunlarda yok mu yani bunu mu iddia ediyorsunuz?

Söylemek istediğim şey çok basit, yerel fiyatlandırmanın f'si bile yapılmamış üstüne yerel bindirme yapılmış tüm ürünleri kullanıyorsunuz ve hiçbirinizin ağzı açılmıyor. Ancak söz konusu oyun olunca yerel fiyatlandırma dahi yapılmış olsa, olması gereken fiyattan daha ucuza dahi satılsa ağzınız hiç kapanmıyor. Ben bu düşünce tarzına karşıyım sadece.

Buradaki birçok insanın derdi oyunlarla ilgili, oyun değil başka bir ürüne bu fiyatları vermesi gerekse hiç düşünmeden verir ki eminim veriyorlar da zaten çünkü zorundalar. Diğer ürünleri çalamadıkları için mecburen verecekler

Oyun da tıpkı diğer ürünler gibi bir ürün arkadaşlar, onun diğerlerinin aksine fiziksel değil dijital bir ürün olması onun paraya değer olmayacağı anlamına gelmez ve her ne kadar pahalı olduğu iddia edilse de, oyunlar şu an ulaşımı en kolay eğlence sektörüdür. Bugün 2 saatlik bir film için ödeyeceğin sinema bileti en az 40₺ olacak, 800₺ vereceğin bir oyunsa sana en az 100 saatlik bir eğlence fırsatı sunuyor, hesapla bakalım hangisi daha ucuza geliyor?

40₺ bilet fiyatından kendini film izleyerek 100 saat eğlendirmek istesen tam 4.000₺ ödemek zorundasın ve sen gelmiş 800₺'ye 100 saat için fazla diyorsun. Alacağın oyunun sonsuza kadar senin kütüphanende kalacağını da eklemek lazım, canın çektiğinde gir oyna mis gibi. Ben 500₺'ye ELDEN RING aldım ve oyunu tam 390 saattir oynuyorum ve hala oynamak istiyorum, şimdi 500₺ benim 390 saatlik eğlencem için çok mu? Fazlasıyla az bile, kim oyunlara pahalı diyorsa gerçekten tekrar düşünmeye davet ediyorum onları çünkü oyunlar şüphesiz en kolay ulaşılabilen eğlence yollarından şu anda.

Son düzenleme:
*mesaj yanlış konuya atıldı*

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…