Bir şey bilmeyen bilgisayarcılar

Bir acayip

Decapat
Yer
Antalya,Döşemealtı
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, çok uzatmadan konuya geleyim. Ben bilgisayar topluyorum ve tamamen kendi bilgimle topluyorum. Biz de öneri için bilgisayarcıları arıyoruz. Neyse topladığım sistemi söyledim dedi ki: "Gigabyte anakart önermem." Niye olduğunu gerçekten bilmiyorum ama bence amacı ürün satmak. Dünyadaki en iyi sistemi çok ucuz fiyata alayım sırf kendi kar edecek diye Turbox bile satmaya çalışacaklar. O dereceye gelmişler.

Neyse. 2. bilgisayarcıya soruyoruz, diyor ki: "Yok bu işini görmez." Bir bakıyorsun adamın gönderdiği işlemci ve ekran kartı benimle aynı ve bir tek RAM değişmiş, neymiş efendim ben HP marka 3200 MHz 8 GB RAM'e 550 TL verecekmişim. Niye? RGB'li diye. Bir de Game Booster PSU ve kasa eklemesi yok mu? 😂 😂 😂 Yaşım küçük diye anlamayacağımı falan zannetti herhalde. Neyse size sorum şu: Bu tip insanlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Bilgisayarcılar neden berbat halde?

Merhabalar, çok uzatmadan konuya geleyim. Ben bilgisayar topluyorum ve tamamen kendi bilgimle topluyorum. Biz de öneri için bilgisayarcıları arıyoruz. Neyse topladığım sistemi söyledim dedi ki: "Gigabyte anakart önermem." niye olduğunu gerçekten bilmiyorum ama bence amacı ürün satmak. Dünyadaki en iyi sistemi çok ucuz fiyata alayım sırf kendi kar edecek diye Turbox bile satmaya çalışacaklar. O dereceye gelmişler.

Neyse. 2. bilgisayarcıya soruyoruz, diyor ki: "yok bu işini görmez." bir bakıyorsun adamın gönderdiği işlemci ve ekran kartı benimle aynı ve bir tek RAM değişmiş, neymiş efendim ben HP marka 3200 MHz 8 GB RAM'e 550 TL verecekmişim. Niye? RGB'li diye. Bir de Game booster PSU ve kasa eklemesi yok mu? 😂 😂 😂 yaşım küçük diye anlamayacağımı falan zannetti herhalde. Neyse size sorum şu: Bu tip insanlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Bilgisayarcılar neden berbat halde?

Hocam bana GTX 1050(2 GB VRAM) GTX 1650 Super ile arasında ki fark yüzde 5 falan demişti fenalık geçiriyordum oracıkta.

Merhabalar, çok uzatmadan konuya geleyim. Ben bilgisayar topluyorum ve tamamen kendi bilgimle topluyorum. Biz de öneri için bilgisayarcıları arıyoruz. Neyse topladığım sistemi söyledim dedi ki: "Gigabyte anakart önermem." niye olduğunu gerçekten bilmiyorum ama bence amacı ürün satmak. Dünyadaki en iyi sistemi çok ucuz fiyata alayım sırf kendi kar edecek diye Turbox bile satmaya çalışacaklar. O dereceye gelmişler.

Neyse. 2. bilgisayarcıya soruyoruz, diyor ki: "yok bu işini görmez." bir bakıyorsun adamın gönderdiği işlemci ve ekran kartı benimle aynı ve bir tek RAM değişmiş, neymiş efendim ben HP marka 3200 MHz 8 GB RAM'e 550 TL verecekmişim. Niye? RGB'li diye. Bir de Game booster PSU ve kasa eklemesi yok mu? 😂 😂 😂 yaşım küçük diye anlamayacağımı falan zannetti herhalde. Neyse size sorum şu: Bu tip insanlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Bilgisayarcılar neden berbat halde?

Ben de Ethernet kablosu almak için bir bilgisayarcıya gittiğimde bir şekilde yeni sistem toplayacağımın konusu açıldı ve bana AMD 3000 serisi için hazır olarak uyumlu gelen anakarta R5 3600 işlemcinin uyumsuz geleceğini servise yollayıp BIOS'u yükselttirmem gerekeceğini söylüyor ben ısrar ettikçe kendisi aynısını söylüyor. En sonunda anakartımda flash BIOS özelliğinin bulunduğunu ve işlemci uymasa bile o özellik ile BIOS sürümünü yükseltebileceğimi söyledim fakat buna da inanamadı ve bana "onu yapmak için de işlemcinin uyması ve bilgisayarı açman gerekir." dedi.

Geri
Yukarı