Biriyle nasıl tanışabilirim?

Okul dershane falan böyle yerlerde arkadaş bulmak kolaydır. Gidersin şurayı anlamadım aga aa sen de mi onu seviyon la falan filan dersiniz samimiyet kurarsınız. Eğer ben samimiyet kuramıyorum diyorsan o zaman düzelmez. Ben mesela yeni insanlarla tanismayi sevmem (kız haric). Hem cinslerim üstünlük kurmaya çalıştıklarını anlıyorum ve kafam atıyor.

Kanka mesela örnek veriyorum balkondasiniz lan be baksana su araba ne güzel miş falan sonra aç konuyu örnek veriyorum şu an aklıma gelmedi insandan insana degisir.

Bende benzer durumdan muzdarip çok şükür senin kadar değil ama benim içinde zor şu sıralar her ne kadar tavsiyemi pek değerli bulaşmadan ilk olarak yanında oturduğun çocukla başla olmadı erkek grubu vardır klasik orada ne konuşuluyorsa sende git konuş serbest derslerde boş olacaksın resim müzik beden gibi git o zamanlar birileriyle takıl mesela git voleybol, futbol oyna veya resim çizerken insanlara yardımcı ol müzikte şarkı falan söyle sesin iyiyse kesin konuşabileceğin biri çıkar bunda
Ayrıca bunları da yapmak zorundadır değilsin senin gibi biride olabilir onunla ilişki geliştirmeye gayret et onunda cant sıkılacak için çok hızlı kaynaşabilirsiniz bir de düşük sayılı gruplarla da konuşabilirsin mesela benim aramı bozduğum bir arkadaşım vardı o da aşırı sosyal değildi ama laf lafı açarak 4 kişiyle sohbet edebilirdi yani çekinme insanlardan sırf arkadaşları var diye hatta en oyo arkadasida ben oldum zamanında vereceğim en büyük 2. Tavsiye kendin ol kendini değiştirme insanlar olduğun gibi sevsin seni

Malum arkadaşlara söylüyorum.
Bence yalnızlık en büyük ezikliktir, günümüz teknolojisi ile çoğu insanın sosyal bilinci değişti ve iletişimide. Ekran başında bir sürü laf söyleyen ama gerçekte ağzını bile açamayan öz güvensiz bireyler türedi her yere. Sonra bu saçmalığa "sigma, alfa, sessiz çocuk, yalnız kurt" gibi ergen lafları kondu, sadece kendini övütme şeklinden ibaretti bu.
Gerçek manyaklık günü 0 iletişim ile geçiren değil, bir asosyal olmak değil, diksiyon ve hitabesi ile insanları manipüle edebilen, kendi çıkarına insanları horca kullanmaktır. Ve bunu yapan gerçek bir konuşma uzmanı oluyor.

Arkadaş edinmek dolaylı yollar ile gelişir, gerçek dostu umumi tuvalette bile bulabilirsin. Sadece konuşmadan çekinmemek lazım o kadar.

Hocam parti kurun oy verelim.

Geri
Yukarı