Bisiklet sürerek kilo verebilir miyim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

samsunlu

Kilopat
Yer
BİLECİK/MERKEZ
Daha fazla  
Meslek
İnşaat Mühendisliği
Evet arkadaşlar sorum bu. Normalde Kardiyoya başlayacaktım ama edindiğim bilgide bir spor salonuna para yatırmama gerek yok gibi şuan elimde 400tl var. Babamla konuşup bir NG650 27.5 V almayı planlıyorum. İki günde bir 15km bisiklet sürsem kilo verebilir miyim? Kilo vermek için başka neler yapmalıyım.

Bisiklet sürmek baya efor gerektiren bir şey ve insanı gerçekten terletiyor. Bu sayede kilo vermene yardım edebilir, ama dikkat edeceğin şeylerin başında yiyecekler geliyor. Şu anda daha gençsin, kilonu bilmiyorum fakat 70'in üzerinde değilse normal olabilir kilon, ileride verebilirsin büyüdükçe.

17 yaşındayım. Boyum 182cm kilom 94-95 fazladan 15 kilom rahat bu yüzden vermek istiyorum. Karın bölgesini eritmek ve sıklaştırmak için
1.JPG
bu şekilde bir mekik programı ayarladım, daha doğrusu araştırdım. Daha önceden mekik çekiyordum zaten bu programın beni zorlayacağını zannetmiyorum. Normalde kilomu göstermiyorum çünkü kilolu bölge baldırlarım, pantalon bile alırken büyük beden alıp paçalarını kestiriyorum sırf baldırlarıma olmadığı için. Bu bölgemi eritmek ve sıklaştırmak içinde bisiklet almayı planlıyorum. Yemek konusuna gelirsek ne yapmalıyım bu konuda?

Bu arada programı hafta da 3 gün yukardan aşağıya sıraladım. 5 setten oluşuyor ve son setdeki sayı en az çekeceğim mekik sayısıdır.

Baldır bölgesi çok zor eriyen bir bölge, bende 61 kiloyum insanlar zayıflamışsın diyor bazen fakat bacaklarım hep kalın kalıyor. 150 kilodan 80 kiloya inip genede o bölgede o kadar erime olmayan insanlar gördüm. En fazla kas yaparak forma sokarsınız bisikletle. Benimde arkadaşım hemen hemen seninle aynı sayılır. Bazen alışverişe gidiyoruz hiç bisküvi vs. yemiyor, ekmek yemiyor. Sende bunları yapabilirsin, şekeri ve şekerli şeylerden uzar dur, karbonhidrat içeren, ekmek, makarna gibi şeyler yeme. Bunlarla beraber bisiklette sürünce kilo vermeye başlarsın.
Ama şöyle bir durum var, bu yaşta verilen kilo çok çabuk geri alınıyor,istediğin kiloya düştükten sonra ya rejime devam edeceksin yada spora ikisini de bırakırsan çok kısa sürede eski haline dönersin.

Ekmek vs fazla yememeye başladım zaten şekeride bırak diyorsun yani. Peki baldır bölgesini bisiklet sürerken kasa dönüştürebilirim ama ben baldırlarımın erimesini istiyorum kasa dönüşürken aynı kalmaz dimi :).

Ekmek vs fazla yememeye başladım zaten şekeride bırak diyorsun yani. Peki baldır bölgesini bisiklet sürerken kasa dönüştürebilirim ama ben baldırlarımın erimesini istiyorum kasa dönüşürken aynı kalmaz dimi :).
Tabi aynı kalmaz, kas olacağı için sallanmaz mesela, sert olur. Şekeri şu şekilde bırakmanı tavsiye ederim, aslında bu baklavalar vs. şekerli ama bir paket bisküvi kadar değil. Çünkü hazır gıdaların bir çoğunda Gliserin kullanılıyor, bu da bir nevi konsantre şeker gibi ve çok daha hızlı bir şekilde yağa dönüşüyor. Hazır yiyeceklerden uzak durman lazım, eğer yakınlarında varsa bir spor salonuna git, bu havalarda bisiklet mahveder adamı :)

Spor salonu varda hiç gitmedim nasıl olur nasıl yaparım bilmiyorum :).

Spor salonu varda hiç gitmedim nasıl olur nasıl yaparım bilmiyorum :).
Salon hocası tartacak, boyuna kilona filan bakacak, sonra sana aynı senin bu gösterdiğin gibi bir spor listesi ve diyet listesi verecek. Kendi başına yapmaktansa bir hocadan yardım alabiliyorsan al bence.

Spor salonuna kardiyo için mi gitmeliyim yoksa kas üzerine çalışarak kilo verebilir miyim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı