Bisküvi almaya gitmeye üşendiğim için üzülmeli miyim yoksa irademe sahip çıktığım için sevinmeli mi?

Ben o mesajımda da biraz ironideydim, işin detayına ve gerçeklere döneceksek haklısınız hocam. İleride çocuğum olursa kesinlikle "devam sütü, bilmem ne sütü" gibi şeyler içirmeyi planlamıyorum. En sağlıklısı anne sütü bu konuda. Bu açıdan doğal beslenmeyi ben de destekliyorum. Bizim ki de yılların bisküvi bağımlılığı. Zararli mı zararlı. Aslında şimdi düşündüm de, almayarak daha iyi ettim sanırım :)

Bence harika kurabiyeler yapabilirsin evde, ben yapıyorum içimden geldikçe - karbonhidrat sevgim az olduğundan fazla yapmıyorum tabi.

O bisküvilere o "çıtırdama" hissi, benim mesleğimle alakalı, ilkel kemik kırma hissi - cips gibi. Onu sağlamak için en kötüsünden palm, kanola az olsa da biskin yağı kullanıyorlar. Alışma meselesi.

Kurabiye/Bisküvileri 2 kere fırınlayınca harika oluyor... elektrik parası da cabası.
Burçak bisküvilerini süte bandıra bandıra yiyorum.
İçi sütle dolduğu zaman süt soğuksa serin bir tadı oluyor ve mükemmel oluyor.
Sen otur evde bir kurabiye yap, ister fındık fıstık cevizli ister kuru üzümlü, bir de onu ban bak, hatta kurabiyeyi şeker yerine pekmezli yapıp, az ılık sütü ballayınca çok lezzetli oluyor.

Demir emilimi yerlerde diyecek arkadaşlar, demir = paslanma olduğu için bünyedeki bakır, çinko, magnezyum v.b diğer mineral dengeniz kötüyse aldığınız her demir molekülü tirilaylayli diyerek negatif etki yapar.

Cidden 2 karaciğerimiz olsaydı, biri boğazımızda diğeri şimdiki yerinde iyi olurdu.

Çöpe atmasaydınız iyiydi.
Şaka mı yapıyorsun? Onu malzemeyi bırak birine/hayvana vermeyi, babamın çiftliğindeki herhangi bir ağacın dibine bile dökmem.

Bence harika kurabiyeler yapabilirsin evde, ben yapıyorum içimden geldikçe - karbonhidrat sevgim az olduğundan fazla yapmıyorum tabi.

O bisküvilere o "çıtırdama" hissi, benim mesleğimle alakalı, ilkel kemik kırma hissi - cips gibi. Onu sağlamak için en kötüsünden palm, kanola az olsa da biskin yağı kullanıyorlar. Alışma meselesi.

Kurabiye/Bisküvileri 2 kere fırınlayınca harika oluyor... elektrik parası da cabası.

Sen otur evde bir kurabiye yap, ister fındık fıstık cevizli ister kuru üzümlü, bir de onu ban bak, hatta kurabiyeyi şeker yerine pekmezli yapıp, az ılık sütü ballayınca çok lezzetli oluyor.

Demir emilimi yerlerde diyecek arkadaşlar, demir = paslanma olduğu için bünyedeki bakır, çinko, magnezyum v.b diğer mineral dengeniz kötüyse aldığınız her demir molekülü tirilaylayli diyerek negatif etki yapar.

Cidden 2 karaciğerimiz olsaydı, biri boğazımızda diğeri şimdiki yerinde iyi olurdu.

Şaka mı yapıyorsun? Onu malzemeyi bırak birine/hayvana vermeyi, babamın çiftliğindeki herhangi bir ağacın dibine bile dökmem.
Valla bu konuda açık olacağım hocam, yemek yapmak konusunda bir bilgim yok. Bu yaz bu konuda kendimi gelistirmeyi planlıyorum. Bu arada mesleğiniz Gıda Mühendisliği mi? Bu konuda çok detaylı bir bilginiz var.

Dostum ben yediğimin/yaktığımın hesabını yapıyorum o yüzden sıkıntı yok.

1 saattir Sosyal'de takılmak ve dışarı çıkıp markete uğrayarak eti gıda sanayi ve ticaret a. Ş.'nin ürettiği "burçak kakaolu kurabi"yi satın almak arasında gidip geldim. Ve işin doğrusu dışarı çıkıp eti gıda sanayi ve ticaret a. Ş.'nin ürettiği "burçak kakaolu kurabi" isimli ürünü almak zor geldi. Onun yerine Sosyal'de takıldım.

Sizce dışarı çıkıp markete uğrayarak eti gıda sanayi ve ticaret a. Ş.'nin ürettiği "burçak kakaolu kurabi" isimli ürünü satın almak zor geldiği için kendime tembel mi demem gerekiyor, yoksa eti gıda sanayi ve ticaret a. Ş.'nin ürettiği "burçak kakaolu kurabi" isimli ürünü alıp sindirim sistemine götürmeyip kalori almayarak zayıflamamda yardımcı olduğu için gururlanmam mı gerekiyor?

Bu konu hakkında ne düşünsem altan?

Sende bitiyor. Eğer canın kurabiye istedi ve almadıysan üşengeçlik, eğer gerçekten kalori alımına dikkat edip almadıysan sevin bence. Ben yapamıyorum çünkü :D

Kağıt/plastik geri dönüşüm için dedim.

Son düzenleme:
Valla bu konuda açık olacağım hocam, yemek yapmak konusunda bir bilgim yok. Bu yaz bu konuda kendimi gelistirmeyi planlıyorum. Bu arada mesleğiniz Gıda Mühendisliği mi? Bu konuda çok detaylı bir bilginiz var.
Hayır Endüstri Ürünleri/Stratejik tasarımcıyım. Endüstriyel yiyecek tasarımında Gıda Mühendislerinin çok bilgisi yoktur. Psikolojik tasarımla ilgili bu.
Dostum ben yediğimin/yaktığımın hesabını yapıyorum o yüzden sıkıntı yok.
Sıkıntı şurada; bünyene aldığın kimyasal bileşenlerin miktarını kontrol etmiyorsun, ayrıca sen bir makine değilsin, yakma tüpündeki 400 kaloriyle 3-4 saat bisiklete binerek yaktığın 400 kalori aynı şekilde hesaplanamaz. Senin bünyen ATP tüketip serbest radikallerle uğraşıyor, yakma tüpü ise karbonize etmekle. Ha Cyborg isen harika, USB ile güncelleriz seni.

Kağıt/plastik geri dönüşüm için demiştim.
Tetrapak diye bir malzemenin geri dönüşüm döngüsünü araştırıp öğrenmeni isterim, oldukça can sıkıcı.

Sende bitiyor. Eğer canın kurabiye istedi ve almadıysan üşengeçlik, eğer gerçekten kalori alımına dikkat edip almadıysan sevin bence. Ben yapamıyorum çünkü :D
Aslında konuda da bu ikilemin ta kendisini soruyorum hocam :) Her iki düşünce de beynimin içinde dönüp dolanıyor çünkü. :)

Hayır Endüstri Ürünleri/Stratejik tasarımcıyım. Endüstriyel yiyecek tasarımında Gıda Mühendislerinin çok bilgisi yoktur. Psikolojik tasarımla ilgili bu.

Sıkıntı şurada; bünyene aldığın kimyasal bileşenlerin miktarını kontrol etmiyorsun, ayrıca sen bir makine değilsin, yakma tüpündeki 400 kaloriyle 3-4 saat bisiklete binerek yaktığın 400 kalori aynı şekilde hesaplanamaz. Senin bünyen ATP tüketip serbest radikallerle uğraşıyor, yakma tüpü ise karbonize etmekle. Ha Cyborg isen harika, USB ile güncelleriz seni.

Tetrapak diye bir malzemenin geri dönüşüm döngüsünü araştırıp öğrenmeni isterim, oldukça can sıkıcı.
Tetra Pak bir marka değilmi?

Sitesine girdiğimde bir kuruluş olduğunu gördüm dolayısıyla doğru? ayrıca can sıkıcı bir şey göremedim.
Screenshot_6.png

Sitesine girdiğimde bir kuruluş olduğunu gördüm dolayısıyla doğru? ayrıca can sıkıcı bir şey göremedim.
Ah markanın patentleyip dünyaya sunduğu teknolojinin geri dönüşümünü halen araştırmadığın için malesef burada daha fazla yol gösteremeyeceğim, ancak bisküvi seviyorsan bol kanolalı, pamuklu market seni bekliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı