Bitcoin madenciliğine başlamak

KenanMaker

Femtopat
Arkadaşlar hepinize merhabalar. Babam yaptığı işten ödemelerini büyük düzeyde eksik aldığı için iş değiştirme peşinde. Mevcut sermayesini satınca eline 350 bin lira gibi bir para kalıyor. Ben de 250 bin lira gibi bir sermayeyle mining yapmaya başlamak istiyorum. Aklımda 30 tane RX6800 var. Mining ile ilgili hala araştırma içerisindeyim. Durumla ilgili görüşlerini sunacak arkadaşlar varsa dinlemeyi çok isterim.

Arkadaşlar hepinize merhabalar. Babam yaptığı işten ödemelerini büyük düzeyde eksik aldığı için iş değiştirme peşinde. Mevcut sermayesini satınca eline 350 bin lira gibi bir para kalıyor. Ben de 250 bin lira gibi bir sermayeyle mining yapmaya başlamak istiyorum. Aklımda 30 tane RX6800 var. Mining ile ilgili hala araştırma içerisindeyim. Durumla ilgili görüşlerini sunacak arkadaşlar varsa dinlemeyi çok isterim.

Onun yerine PC al sat yapsan daha çok kâr edersin.

Geçen ay
  • ASUS TUF OC GTX 1650 Super 4 GB.
  • Intel Core i3 10100F.
  • Crucial Ballistix 8 GB RAM.
  • Crucial 480 GB SSD.
  • ASUS H410 M V3 anakart.
  • Xigmatek sirocon III Rainbow fanlı temperli kasa 600W 80.

Şeklinde 4386₺ fiyatla aldığım sistemin şu an sadece ekran kartı 3600₺ ( en son baktığımda )

RX 6800 miningte çok kötü RTX 3080 -3090 öneriyorum.

Bitcoin ekran kartı ile kazılmaz. ASIC cihazlar almanız lazım onlar da çok pahalı. Ekran kartlarıyla yapabileceğiniz en karlı mining Etherium kazmak. Yeni RTX kartların mining performansları gayet iyi. 12GB VRAM ile RTX 3060 harika gibi duruyor.

İlk öncelikle bitcoin değil etherium kazabilirsin ikincisi AMD kartların MH/s değerleri fiyatına göre düşük RTX 3 serisi tercih edilmelidir.

Bruh!
Hocam 3080 çok daha iyi kazar.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

RX 6000 serisi miningte kelimenin tek anlamıyla rezalet. Şu anki piyasa koşullarında kart bulabilirsen RTX 3060 Ti 60 MH/s ile 3070 ile aynı kazımı yapıyor. Tabii araya 3080 (95-98 MH/s) ve 3090'ta (120 MH/s) sıkıştırabilirsiniz. Sizin yerinizde olsam alsa RX 6000 serisi bir GPU almam.

Yeni konular

Geri
Yukarı