Bitcoin madenciliğine hayır!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@Recep Baltaş

Recep abi kafa füzyona basmıyor. :D

Bitcoin yasaldır. Tor gibi. Torrent gibi. Herkes Deep Web'te uyuşturucu satıp PirateBay'da dolaşmıyor ki.

Açık diyeyim. Ben de tav oluyorum madencilere. :D Ama bir şey diyemeyiz. :D

Kendi anlamadığı konu gelince yasaklayalım kafası. Bilim ve teknoloji çağındayız. Gömün kafayı kuma gitsin o zaman.

Putin, Yapay Zekayı Kritik Teknoloji Olarak Görüyor - Technopat
Kesinlikle. Bu konun açılmasının nedeni dediğim gibi bencillik. Ben yapamazsam hiç kimse yapamasın kafası. Ama parası olsa 30 tane almış burada bize bitcoin madenciliği süperdir şeklinde mesajlar yazıyordu. Bu teknoloji, ekonomi. Yasa dışı değil, hırsızlık yok. Piyasayı bozdu diye adamlara küfür edenler var, yazık.

Parasını verir alır bizene ? Nejdat Delioğlu oyun oynayanlara laf etmiyor, adamın ne dediğini anlayacak kapasitede bile değilsin kendin kart alamadın diye gelip burada ağlıyorsun. İstersem gider 10000 tane alırım hepsini kutusunda bir depoda ölüme terk ederim zevk işi değil mi ? 15-20 kart alana değil de bunlara kızacaksın dar görüşlü dostum. Senin kafana göre 4 tane kart alıp SLI'da yapmayalım sonra kartlar biter (!)

New-Report-Details-Bitcoin-Minings-Financial-Network.jpg

we-got-a-look-inside-a-vast-icelandic-bitcoin-mine.jpg

Parasını veriyorlar yahu adamlar istediğini yapar isterse kartı benzin döker yakar bundan size ne?
Bitcoin ise bildiğimiz para birimi ve yasal olmayan bir tarafı yok. Adam yatırım yapıyor. Elektrik parasını ödüyor istediğini yapar.

Sizin gibi insanları taktığımı zannediyorsunuz.
Neyse siz devam edin parmaklarınızı yormayın :D
Bu konun açılmasının nedeni dediğim gibi bencillik.
Onların 20 tane ekran kartı alması bencillik değil de..
Neyse devam edin siz.
Ha bu arada ban falan da atmayın, hiç bir hakaret, "Uygunsuz Üslup" yok.

Orası öyle..

Madencilere çekmişim demek ki :D
Bencil mi ? Haha :D Asıl onlar bencil,
Kanıtı da şu,
Yattıkları yerden para kazanmak için tek seferde en az 20 tane alıyorlar.

Vay. Bunu ben de bilmiyordum :) (Ciddiyim) o zaman neden yasa dışı diyorlar ?

Madencilerle ne çok ortak noktam varmış..

En azından ben 1 tane, en fazla 2 tane alıyorum, onlar yattıkları yerden para kazanmak için 20 tane alıyorlar.

Hangi anlamda şikayet ?

Benim sinir olduğum, asıl kişi şu "Nejdet Delioğlu" kişiliği. Hayır, hem kartlara saldırıyor hem de "Oyun oynamak gereksiz," diyor. Oyuncular olmasaydı o kartlarda olmazdı. Sadece bilimsel araştırmalar için olan ekran kartları olacaktı onlar da zaten en az 15.000 TL'den başlar.

Yattığı yerden para kazanmıyor demek ki 20 kart aldığına göre.

Son düzenleme:
Arkadaşım kartın asıl amacını söyler misiniz bana, şirketlerin de bir sınırı var değil mi peynir-ekmek değil ki bu! Kart; Gaming kartı ancak oyuncular faydalanamıyor. Asıl kitleye ulaştıktan sonra istediğinizi yapın ancak eh nihayetinde yine biz mağdur taraf oluyoruz. Koca yaz kimse adam akıllı sistem toplayamadı. Eskiden 4000'e toplanabilen sistemler şimdi en aşağı 5500 TL. Madem öyle forumdaki 4000-6000 TL bütçeli arkadaşlara da cevap verin, yardımcı olun; bakıyorum da sadece 3000 ve aşağısı, 7000 ve yukarısına cevap var. Neden? Çünkü 5000 civarı bütçeye sahip insanların hak ettiği en düşük sistem 1070 ile 144 Hz'dir. Şimdi 4000 TL'lik bütçelere 1050 Ti önerir oldunuz. Ne hallere düştük...

Arkadaşım kartın asıl amacını söyler misiniz bana, şirketlerin de bir sınırı var değil mi peynir-ekmek değil ki bu! Kart; Gaming kartı ancak oyuncular faydalanamıyor. Asıl kitleye ulaştıktan sonra istediğinizi yapın ancak eh nihayetinde yine biz mağdur taraf oluyoruz. Koca yaz kimse adam akıllı sistem toplayamadı. Eskiden 4000'e toplanabilen sistemler şimdi en aşağı 5500 TL. Madem öyle forumdaki 4000-6000 TL bütçeli arkadaşlara da cevap verin, yardımcı olun; bakıyorum da sadece 3000 ve aşağısı, 7000 ve yukarısına cevap var. Neden? Çünkü 5000 civarı bütçeye sahip insanların hak ettiği en düşük sistem 1070 ile 144 Hz'dir. Şimdi 4000 TL'lik bütçelere 1050 Ti önerir oldunuz. Ne hallere düştük...

Gülü seven dikenine katlanır...

Oh ! Nihayet benim gibi düşünen biri çıktı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı