Yazılımla zengin olunabilir mi?

14 yaşındayım ve yazılım öğrenmek istiyorum. Şimdiden başlasam ileride zengin olur muyum? Para için başlamıyorum hobi için ve meslek için.
Olabilirsin fakat bu iş birkaç motivasyon videosuyla olmaz. Çok para çok uğraş gerektirir. Yazılım, matematik gibidir. Her zaman yeni şeyler öğrenirsin. Matematikten bıktığın gibi yazılımdan da bıkabilirsin. Bunları göz önüne alır ve en iyisi olmak için çabalarsan neden olmasın?

Öncelikle yazılım para için yapılacak bir iş değil çünkü sürekli öğrenmek ve çalışıp pratik yapmak gerekli neredeyse günde 10+ saat çalışabilir misin diye bunu kendine sor yeri geldiğinde işleri veya güvenlik açıklarını gidermek için büyük stres altında olacaksın bunları göz önünde bulundur ve şimdiden çalışmaya başlama bırak gençliğini yaşa zamanı gelince başla ama ufaktan araştırmalar yapabilirsin ileride belki başka meslek dikkatini çekecek zaten herkes şu anda yazılımı seçiyor ileride bayağı tıkanabilir bu meslek ona görede kendine düzen uydur yazılım ile alakalı soru sormak istersen sorabilirsin.

Kendinizi geliştirirseniz ileride "Yurt Dışında" güzel işler bulabilirsiniz. Aynı zamanda kendi şirketinizide kurabilirsiniz. Örneğin şuan mobil sektördeki çoğu şirket milyarlarca ciro yapıyor.

14 yaşındayım ve yazılım öğrenmek istiyorum. Şimdiden başlasam ileride zengin olur muyum? Para için başlamıyorum hobi için ve meslek için.

Hayır zengin olamazsın. İşe girecek zamana gelene kadar senin gibi düşünen kişiler çoğaldığı için yazılıma az para verecekler.

Yazılım bilgini nasıl kullandığına bağlı. Mesela bir uygulama geliştirirsin, milyonlarca kişi indirir ve reklamlardan iyi para kazanırsın. Ama bilgin olmasına rağmen hiçbir şey yapmazsan kazanamazsın.

Geri
Yukarı