Yazılımla zengin olunabilir mi?

Bilgisayar mühendisliği okuyorum ama Udemy'de 25 TL'lik süper kaliteli kurslar varken aslında üniversite boş iş. Sırf zamanında tercih yaptım diye okuyorum tanrı seni inandırsın.

Hahaha buna biraz sesli güldüm okuduğun bölümden mezun oldum ve senin o Udemy'de gördüğün kurslar piyasada yazılım öğrenmek istiyorum diyen adamlara ithafen para kazanmak için yapılan kurslardır o kursu izleyerek belki de %20'ye anca gelirsin hangi kursta profesyonel iş anlamında proje çıkartıyor.

Bence okumaya devam et biraz araştır. Araştırdıkca seversin.

Henüz ilk yılım.

Başarılar diliyorum vaktin varken araştır öğren oku baktın çok hevesli gelmiyor tekrardan oku veya iki bölümü idare edebileceğin bölüm seç amaa mutlaka otur çalış kapasiteni gör öğren.

Yazılıma para için gireceksen hiç girme şuan projem için yapay zeka yazıyorum daha anca 500k satıra gelebildim. Bu 500kda geçenlerde çalıştırdım hata verdi günlerce hata ayikladim mesela neden başladım ki yazılıma dedim. Motivasyonun yüksek olmalı.

Henüz ilk yılım.
Daha ilk dönemin yeni bitti sayılır. Yazılımla alakalı bir sürü dersi anlatıyorlar.
Algoritma, nesne yönelimli programlama, bilgisayar mimarisi ve assembly dersleri, veri tabanları, grafik programlama, görsel programlama, internet programlama, veri madenciliği ve makine öğrenmesini 4 yıla sığdıracak şekilde anlatacaklar.

Başarılar diliyorum, vaktin varken araştır, öğren, oku. Baktın çok hevesli gelmiyor tekrardan oku veya iki bölümü idare edebileceğin bölüm seç ama mutlaka otur çalış, kapasiteni gör öğren.
Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için. Dersleri ve bölümü zaten seviyorum. Sadece programlama kısmında hep bildiğim şeyler vardı. Belki ileride değişir.

Bu yaşta çalışmaya başlarsan ileride çok şey kazanırsın zaman hızlı geçiyor hem eğlenirken hemde çalışabilirsin, bu yaştan disiplini oturtmazsan ileride disiplini yakalaman için geç olur ve evet yazılımda para var.

Öncelikle yazılım para için yapılacak bir iş değil çünkü sürekli öğrenmek ve çalışıp pratik yapmak gerekli neredeyse günde 10+ saat çalışabilir misin diye bunu kendine sor yeri geldiğinde işleri veya güvenlik açıklarını gidermek için büyük stres altında olacaksın bunları göz önünde bulundur ve şimdiden çalışmaya başlama bırak gençliğini yaşa zamanı gelince başla ama ufaktan araştırmalar yapabilirsin ileride belki başka meslek dikkatini çekecek zaten herkes şu anda yazılımı seçiyor ileride bayağı tıkanabilir bu meslek ona görede kendine düzen uydur yazılım ile alakalı soru sormak istersen sorabilirsin.
Niye vazgeçsin geçme kardeşim öğren sen yazılıma başla şimdiden sen.

Olamazsın. Hiç başlama.
Bunlara aldırma başla sen çalışan başarır.

Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için. Dersleri ve bölümü zaten seviyorum. Sadece programlama kısmında hep bildiğim şeyler vardı. Belki ileride değişir.

Önden yol alırsan okulda karşına çıkarsa geride kalma bol bol İngilizce ve programlama dillerine bak.

Niye vazgeçsin geçme kardeşim öğren sen yazılıma başla şimdiden sen.

Bunlara aldırma başla sen çalışan başarır.

Tecrübeler yanılmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı