Borsaya nasıl başlamalı?

Zaten sınıfta çoğu kişi yeni başladı, normalde birisi çoktan başlamıştı ve çoğu kişi ona özendi.

Benim sınıfımdada öyle ancak çoktan başlamış olan kişi benim. Yaklaşık 2 senedir piyasaların içindeyim. Düşüşleri gördüğümden dolayı uzak tutmak istiyorum çünkü arkadaşlarımı önemsiyorum. sabah pörtföyüne bakınca -13000 lirayı görünce yanında olmuyor.

Olayı neye çevirdiniz arkadaş, adam borsa sormuş siz dine girdiniz, gidin din ile ilgili konu açın öyle tartışın. Borsa konusuna gelirsek, arkadaşların ayı zamanın da emin ol çökecekler o yüzden iyice araştırmadan adımını atma, ki 17 yaşımdayım demişsiniz, en az 18 olmanız gerekiyor. "Ailenizin üzerine açacaksanız o başka."

Büyük dediğin 500TL civarı olduğuna eminim.

Bende eminim, yazık yaş sınırına takılmış 200/300tl iyi kazanıyor zannediyor :D

Olayı neye çevirdiniz arkadaş, adam borsa sormuş siz dine girdiniz, gidin din ile ilgili konu açın öyle tartışın. Borsa konusuna gelirsek, arkadaşların ayı zamanın da emin ol çökecekler o yüzden iyice araştırmadan adımını atma, ki 17 yaşımdayım demişsiniz, en az 18 olmanız gerekiyor. "Ailenizin üzerine açacaksanız o başka."

Sitenin kurallarını sen belirliyorsun galiba, herkes öneri vermeye çalışıyor, bu öneri seni neden bu kadar rahatsız etti

Hiç yanlış anlamadık, tebrik ederiz. Çok büyük başarı ateist olmuşsun mükemmel 🥳🥳

Olayı neye çevirdiniz arkadaş, adam borsa sormuş siz dine girdiniz, gidin din ile ilgili konu açın öyle tartışın. Borsa konusuna gelirsek, arkadaşların ayı zamanın da emin ol çökecekler o yüzden iyice araştırmadan adımını atma, ki 17 yaşımdayım demişsiniz, en az 18 olmanız gerekiyor. "ailenizin üzerine açacaksanız o başka."

Sen bu yazınla konuya ne kattın peki? Dediklerinin aynısını senden önce söylediler zaten?

Sitenin kurallarını sen belirliyorsun galiba, herkes öneri vermeye çalışıyor, bu öneri seni neden bu kadar rahatsız etti.
🥳

Hayır, belirlenmiş olan kuralı dile getiriyorum, adam size borsa sormuş siz din ile ilgili tartışıyorsunuz, adam size din ile ilgili bir şey sormamış. Çok istiyorsanız din ile ilgili olan konuşmanız için konu açar, orada devam edersiniz.

Sen bu yazınla konuya ne kattın peki? Dediklerinin aynısını senden önce söylediler zaten?

En azından sizin gibi konu ile alakasız bir şeyler yazmadım, çok meraklıysanız gidip başka konu üzerinde tartışabilirsiniz. Yazdığım şey en azından konu ile ilgili, ayrıca önceden yazılan bir şeyi tekrar yazamazsınız diye bir kural yok. Herkes "konu" ile ilgili olan fikrini özgürce belirtebilir.

Son düzenleme:
Hayır, belirlenmiş olan kuralı dile getiriyorum, adam size borsa sormuş siz din ile ilgili tartışıyorsunuz, adam size din ile ilgili bir şey sormamış. Çok istiyorsanız din ile ilgili olan konuşmanız için konu açar, orada devam edersiniz.

En azından sizin gibi konu ile alakasız bir şeyler yazmadım, çok meraklıysanız gidip başka konu üzerinde tartışabilirsiniz. Yazdığım şey en azından konu ile ilgili, ayrıca önceden yazılan bir şeyi tekrar yazamazsınız diye bir kural yok. Herkes "konu" ile ilgili olan fikrini özgürce belirtebilir.

Din tüm konuları kapsayan bir olaydır, tüm olaylara dahildir, adam kendisi rahatsız olsa "Arkadaşlar ben müslüman değilim, önerileriniz için teşekkür ederim." der kapatır konuyu, hayır sana ne oluyor? Biz adama; müslüman ol, şehadet getir demiyoruz ki. Ben de borsaya başlamayı düşünüyordum ama bu konulardan haberim yoktu mesela, arkadaşların önerisinden mutlu oldum, bu bana böyle katkı sağladı mesela, işte bazılarımızı rahatsız eder, bazılarımızı mutlu. O yüzden herkes istediği fikri paylaşır değil mi caniko?

Yeni konular

Geri
Yukarı