Boy kısalığı?

DARKLOCATION

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba.
17 yaşına girmeme bir ay kaldı ve ben hala 167 boyundayım. Baba 173 anne ise 1.60 civarında.

Kendim boy yüzünden içime kapandım diyebilirim. Dışarı bile çıkasım gelmez oldu bu yüzden. Aşırı özgüvensiz ve mutsuz birisi haline geldim boy yüzünden.

Ben bu boyu uzatabilir miyim? bıyık var sakal tam oturmadı Uzamak için neler yapmalıyım bi yardımcı olursanız sevinirim. 5-6 cm atsam bile yeter diye düşünüyorum. Gerçekten ileride bu boyda kalırsam çok sıkıntı çekeceğim. En azından 170 ve üstü olmak için neler yapabilirim?
Yardımlarınızı ve tecrübelerinizi eksik etmezseniz çok sevinirm.

17 yaşından 21 yaşına kadar uzama şansın var uyku düzenini bozmadan içki sigara gibi şeylerden uzak durarak boy uzamanı sürdürebilirsin 170'in üzerine çıkmaman için bir sebep yok. Ergenliğe tam olarak kaç yaşında girdin o da etkili tabii.

Bende 16 yaşıma gireceğim 4 ay kaldı 172'yim abim 182 annem 160 babam 170 sizce kaç olurum benim de sıkıntım var boydan genler biraz sıkıntı ilk okuldan beri basket oynuyorum yüzmeye gittim 4 yıl IP atlıyorum vs ama uzamıyor bir anda mı uzar acaba.

Bende 16 yaşıma gireceğim 4 ay kaldı 172'yim abim 182 annem 160 babam 170 sizce kaç olurum benim de sıkıntım var boydan genler biraz sıkıntı ilk okuldan beri basket oynuyorum yüzmeye gittim 4 yıl IP atlıyorum vs ama uzamıyor bir anda mı uzar acaba.

Bunu hiç kimse bilemez hocam ortalama olarak hesaplanabilir ancak. Bir doktora danışabilirsiniz.

Merhaba

Ergenlik dönemleri herkesin farklı oluyor daha sizin uzama süreniz var bu süreçte spor yapmali ve sağlıklı beslenmelisiniz. Futbol boy uzamasına engel oluyor mesela eğer oynuyorsanız onun yerine basket deneyin. Kalsiyum ağırlıklı şeyler tüketin kemik sağlığı için önemli şu an hem enine hem boyuna uzama sürecindesin çünkü. Ayrıca bu kadar dert etme kendine bence. Yoksa ciddi psikolojik travma olur senin için.

Yeni konular

Geri
Yukarı