Boy nasıl uzatılır?

emir unl

Picopat
Daha fazla  
Selam. 60 kiloyum 9 Kasım 2007LIYIm yani 16 yaşindayim boyumda şu an 1.67 falan nasıl uzatacağım 10. sinifa gidiyorum 11. sinif basliyana kadar kac cm uzarim acaba?

Dostum Instagram Reels'da gezen saçma sapan boy uzatma hilelerine inanma kesinlikle hala büyüme çağındasın atletizm gibi sporlar yap, yüzme iyi boy uzatır fakat genetiğinde yoksa uzayamazsın.

Ergenliğin olmamış galiba daha çünkü ben 7. sınıftayken 162 cm'dim 8. sınıfa geçtim boyum şuan 170 cm ya ergenliğe daha girmedin işte ya da genetik.

Selam. 60 kiloyum 9 Kasım 2007LIYIm yani 16 yaşindayim boyumda şu an 1.67 falan nasıl uzatacağım 10. sinifa gidiyorum 11. sinif basliyana kadar kac cm uzarim acaba?
Tamamen spora beslenmenize ve en önemlisi genetiğinize bağlı.
Sağlıklı beslenmeye ve erken yatmaya özen göster.
İkiside doğru ufak bir bilgi eklemek istiyorum:
Yatmadan 2 saat öncesinden yeme içmeyi bırakmalısın ve 11-4 arası uykuda olmalısın. Çünkü o saatler gelişim saatleri ve o saatlerde metobolizman çalışması yerine boy uzama vs. gibi etkenler olur.

İkisi de doğru ufak bir bilgi eklemek istiyorum:
Yatmadan 2 saat öncesinden yeme içmeyi bırakmalısın ve 11-4 arası uykuda olmalısın. Çünkü o saatler gelişim saatleri ve o saatlerde metobolizman çalışması yerine boy uzama vs. gibi etkenler olur.

Peki bunları uygulamayıp uzun olanlar nasıl oluyor?

Kendim için söylüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı