Boy ve Kilo Almak İstiyorum

Furkan1967

Hectopat
Daha fazla  
Herkese iyi forumlar arkadaşlar. 14 yaşındayım ve boyum 1,60 cm, kilom 45. Normal değil biliyorum.Dershanede arkadaşlar dalga geçmeye başladılar :mad: Ne boyum ne de kalıbım var. Yemek yemeye çalışıyorum. Ama okula sabah gidince kahvaltı fazla yiyemiyorum. Lütfen önerilerde bulunun. Nasıl kilo alırım ve boyumu uzatırım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sabah kahvalti yapmadan okula git gece surekli buz dolabini açip birseyler yiyorsun. Sonra benim gibi 71 kilo olursun:). He unuttum bir somon ekmege tost yap 1lt lik ice tea al ye. Sismanlamanin en iyi yolu ama zayiflik her zaman en iyisi. Yoksa sismanlarsan benim gibi surekli diyete baslayip diyeti bozarsin:ROFL:.

Şişmanlamak güçlenmek anlamına gelmez.
Güçlü kuvvetli olmak istiyorsan yulaf, burçak bisküvi ve bol bol protein almalısın.
Bunlar bir yana, günlük egzersizde olmalı. Özellikle karın ve bacak kaslarını çalıştır.

Şişmanlamak güçlenmek anlamına gelmez.
Güçlü kuvvetli olmak istiyorsan yulaf, burçak bisküvi ve bol bol protein almalısın.
Bunlar bir yana, günlük egzersizde olmalı. Özellikle karın ve bacak kaslarını çalıştır.

Saydıklarınız aklıma hiç gelmemişti (y) Futbol çok oynarım bilmem bacak kasına yararlı olur mu ama , mekik çekiyorum :D Peki boyum için ne önerirsiniz?

Bunun için video hazırlıyıcam içinde dökümanlar olucak o dökümanlara göre kendini geliştirirsen hem boyun uzar hem kilo alırsın ;) benim 15 yaşında iken kilom 39 boyum 1.56 çok sıkıntı yapma illaki uzar ama eğer çok dalga geçiyolarsa yardımcı olurum :uyan: :neo:

Boy uzaması genetik ile alakalıdır.

Kilo almanın ise tek bir yöntemi var o da şu, vücuduna besinlerden aldığın kalori vücudunun harcadığından fazla olacak, bunu yapmazsan eğer ne yaparsan yap kilo alamazsın.

Tabi bunu baklava falan yiyerek değil de, kaliteli besinler yiyerek ağırlık çalışarak yaparsan eğer daha çok kas olarak büyürsün, yani kilo aldığın zaman da şişko olmazsın.

Ayrıca öğünlerin zamanlaması sana hiçbir zaman ekstra kilo aldıramaz veya ekstra kilo verdiremez, ister akşam 12'de ye ve yat fark etmez, herşey toplam aldığın kalori ile ilgili.

Özellikle bu konuda Savaş Cebeci videolarını takip etmeni öneririm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı