Boyum Çok Kısa

Süt ve süt ürünleri tüket. Basketbol, yüzme gibi spor dalları ile uğraş. Her çocuk aynı yaşta ve aynı derecede uzamaz. 2-3 yıl sonra sınıfındaki en uzun çocuk ile bir olamayacaksın diye bir şey yok yani. Birden 10-15 cm atanları gördüm.

Kafana takma kısacası. Genetikte problem yoksa uzarsın.

Merhaba.
Herhangi bir problemin yok ise ileri ki yaşında boyun uzayacaktır. :)
Onun için kafana takma
Basketbol boy uzamasında yardımcı oluyor diye duydum.
Basketbol oynamanızı önerebilirim.

Yaşamaya devam etmen yeterli. Benim de liseye başladığımda boyum 155 CM civarındaydı. Büyük oranda genetik faktörler, onun dışında beslenme ve spor belirleyici unsurlar olabilir. Şu anda 176 CM boyundayım, 160 CM de olsam sorun etmezdim. Kim olduğunu belirleyen boyun değil.

Son düzenleme:
Genetik olabilir yinede bol bol süt iç süt sevmiyorsan ayran iç yoğurt ye boy uzama işi hiç belli olmaz daha 9.sınıfa gidiyosun belkim 10.sınıfta yada 11.sınıfta birden uzayabilir benim boyum birden uzamıştı yani birden dediğim 6~7 ay içinde hızlı bir şekilde uzuyor.

Ailendeki bireyleri gözlemle. Eğer uzunlarsa er ya da geç mutlaka uzayacaksındır. Genetik faktörler yanıltmaz. 8 yıl önce lisedeki arkadaşlarımdan senin gibi 1.60 civarında olan bir arkadaşım vardı. Şu an rahat 1.90 vardır diye tahmin ediyorum. O da çok sorun ediyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı