Boyum Çok Kısa

8. sınıfa gidiyorum, yaşım 14 ve 158 boyum var. Okuldaki herkes benden uzun. Hepsi 165 ve üstü boylarda. İlkokulda sınıfın en uzun 2. kişisiydim. Şimdi ise en kısa 4. kişiyim. İlkokulda bu kadar uzun olup da ortaokulda bu kadar kısa kalmak artık bana koyuyor. Benden kısaların hepsi beni geçti. Genetik olabilir diye düşündüm ama tüm dayılarım, amcalarım 180 ve üstü boylarda. Bu da anormal geliyor. Acaba lisede mi uzayacağım diye düşünmüyor değilim. Sizce ne yapmalıyım? Veya lisede uzar mıyım? Çünkü artık depresyona girmeye başladım. Moralim hiç iyi değil. :(
Ben de 7. sınıfta çok kısaydım, (yanlış anlama lütfen) senden 5-10 cm falan daha kısaydım. Ama sonra ne oldu bilmiyorum belki beslenmeye bağlıdır şuan 1,75-1,80 arası boyum var. Protein ağırlıklı beslen, spor yap uzarsın diye düşünüyorum.

Ben de 7. sınıfta çok kısaydım, (yanlış anlama lütfen) senden 5-10 cm falan daha kısaydım. Ama sonra ne oldu bilmiyorum belki beslenmeye bağlıdır şuan 1,75-1,80 arası boyum var. Protein ağırlıklı beslen, spor yap uzarsın diye düşünüyorum.

Valla moralimi düzelttiniz. :)

Zamanında her gece süt içiyordum. Bir anda boy attım, 1.85 olunca Sütü bıraktım. Uzun boy o kadar da iyi bir şey değil. 1.70 olsam keşke. Umarım uzarsın. Bu kadar kafaya takma.
1.70’im 😂 İdeal boy 1.75-1.80 arası bence 😂
Valla moralimi düzelttiniz. :)
Takma bu kadar. Ne demişler “Önemli olan boyu değil işlevi.” 🙂 Derslerine çalış bunları takacağına 😉

Zamanında her gece süt içiyordum. Bir anda boy attım, 1.85 olunca Sütü bıraktım. Uzun boy o kadar da iyi bir şey değil. 1.70 olsam keşke. Umarım uzarsın. Bu kadar kafaya takma.
Değişelim mi? :LOL: Keşke avatarımdakini yiyebilsek de boy atsak. :p

Son düzenleme:
Uzayacağına eminim. Senin boylarında bir arkadaşım vardı 1 yıl sonra gördüğümde benle eşitti. Not: boyum 1.75

Niye insanlar boylarına bu kadar takıyor? Sen uzayacaksın orası kesin de kısa boylu insanların geç yaşlandığı kanıtlanmış bir gerçek. Ayrıca uzun boyun sana ne kadar avantajı varsa bir o kadar da dezavantajı var. Bana göre 2-3 kalitesiz "kişi" insanlar ile dalga geçince böyle düşüncelere kapılıyorlar.

Niye insanlar boylarına bu kadar takıyor?
Benim de bir türlü anlam veremediğim bir gerçek. Önce sadece çoluk çocuk böyle şeylere takılır zannederdim ancak bakıyorum ki büyük küçük herkeste bir uzun boy merakı. Hayır ne oluyor çok uzun boylu olunca? Eninde sonunda ortalama bir boya erişiyoruz zaten, yok illa 1.90 olacaklarmış.

Kendi elimizde olmayan şeylere kafa yoracaklarına kendi elimizde olan kişisel gelişime kafa yorsalar en azından bir işe yarar.

Geri
Yukarı