Bozuk çıkan telefonu iade almıyorlar

Evet mümkün. Eğer bozuk çıkarsa kurye rapor tutyor ve geri yolluyor.
Evet. Kurye 2 saat senin başında bekleyecek. Niye? 1 tane kargoyu teslim etmek için.

Belki arabada 50 kargo var, herkeste 15 dakika beklese. Adamların mesaisi sadece beklemede geçti.

Konu sahibine: zaten değiştirmek için servis raporu gerekli. Bunu bilmiyor olabilirsiniz. Kötü niyetli olduğunuzu sanmıyorum. Servis raporu çıktıktan sonra iade edebilirsiniz.

Öyle saçma şey mi olur? 20 gün benim mağduriyetimi giderecekler mi? Kusurlu ürün satamazlar. Benzerini monitörde yaşadım çizik ekranla gelmişti. Satıcı mağaza direkt değişim yaptı.

Geçen hafta aldığım telefon maalesef bozuk çıktı ve satıcı ile görüşüp iade talep ettim fakat biz sadece satıcı firmayız diyerek iade alamıyoruz dedi. (görsellere bakınız.) Size sorum böyle bir durum kanuna uyar mı yoksa satıcı mı hatalı?

Eki Görüntüle 1104683

Almak zorundalar yav daha 1 hafta bile kullanılmamış telefon bozulur mu hiç demek ki hatalı ürün 15 gün içinde koşulsuz iade alma hakkın var zaten senin.

Evet. Kurye 2 saat senin başında bekleyecek. Niye? 1 tane kargoyu teslim etmek için.

Belki arabada 50 kargo var, herkeste 15 dakika beklese. Adamların mesaisi sadece beklemede geçti.

Konu sahibine: Zaten değiştirmek için servis raporu gerekli. Bunu bilmiyor olabilirsiniz. Kötü niyetli olduğunuzu sanmıyorum. Servis raporu çıktıktan sonra iade edebilirsiniz.

Kuryeler utanmasan kapıdan fırlatıp kaçıyorlar maalesef ki. Kimse bir dakika bile beklemiyor. Ve telefonu açıp kurup denemek bir iki dakikadan uzun sürüyor.

Ben P30 Lite, POCO X3 Pro ve GameGaraj'dan aldığım kasayı açıp kontrol ettim ezik vuruk var mı diye ayrcıa alışıyor mu diye de denedim hepsinde kuryeler kapıda bekledi.

Geri
Yukarı