Mrc krampon olmayan kramponu iade almıyorlar

Furkan Borak

Decapat
Yer
Kocaeli, Karamürsel
Arkadaşlar selam. Mrc krampon isimli siteden 42 beden krampon aldım. 1 hafta bekledim ve geldi, ayakkabıyı denedim fakat küçük geldi. Değişim için yolladım, o sırada arkadaşım da aynı ayakkabının 43 bedenini almıştı onu denedim olur mu diye. O da büyük geldi. Siteye anlattım iade etmek istediğimi yazdım sadece iade yok deyip duruyorlar. Ben bu ayakkabıyı evde süs mü yapacağım?

@Furkan Borak mesafeli satış sözleşmesini iletir misiniz? Ayakkabıyı kullandınız mı sadece denediniz mi?
İade yok demelerini bir dayanağı yok gibi geliyor ilk etapta ancak sözleşmeyi incelemek önemli olabilir.

İade etmek zorundalar, cayma hakkını araştırıp satıcıyla tekrar konuşun. Kabul etmezlerse Tüketici hakem heyetine başvuracağınızı söyleyin. Son çare e-Devlet'ten THH'ye başvurun. Haklısınız ama süreç 3 5 ay sürebilir.

İlk önce değişim için yolladım. Kargo ücreti 120 TL istediler. İade etmek istiyorum dediler. 100 TL keseceğiz iade için dediler. Sonra yanında ki çantayı da yollayın dediler. Yani 340 TL Total'de zarara girmiş oluyorum böyle bir şey var mı?

@Furkan Borak hayır yok, o düzenleme henüz gelmedi. Gönderim masrafını aşmamak koşuluyla tüketici de karşılayabilir. Bu ifade karşılamak zorunda olduğu anlamına gelmez.

Yokuşa sürmeye devam ederlerse direkt şikayet ve tüketici hakem heyeti başvurusu yoluna gideceğinizi belirtiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı