Bruce Lee Gibi Nasıl Olunabilir?

Kral Yasuo

Femtopat
Daha fazla  
Bruce Lee'nin boyu 1.72 ve 70kg ve vücudunda yağ çok az, Full kas yani. Full kas yaparsak bizde onun gibi güçlü oluruz değil mi? Bruce Lee gibi güçlü olmak için onun gibi Full kasla 70kg olmak lazım değil mi? Ama boya göre kilo değişiyor değil mi? 1.80 boy ve 54 kg olan birinin Full kas yaparak kaç kilograma çıkması lazım mesela?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorduğunuz soruların cevabını bilmiyorum. Ama diyeceğim şu ki genetik te önemli. Çok çalışmak ama genetik yönünden kötü olmak da var. Ayrıca, güçlü olmayı engelleyecek bir sağlık sorununun da olmaması gerekiyor.

Dediğiniz kişi bodybuilder değil, dövüşçü. Emin olun ondan çok çok daha güçlü yumruk atan dövüşçüler var. Siz iyi görünmek istiyorsanız vucüt çalışın. Fakat güçten kastınız teknikse evinizin yakınında ki Muay Thai, Kick Boks, Boks, Tekvando gibi sporlara başlayabilirsin.

Son düzenleme:
Bruce Lee dediğin adam bira göbeği yapıp formunu kaybetse bile çok daha güçlü olacaktı normal bir insandan.

Kas gücünden çok teknik bilmesinden kaynaklı.

Dediğiniz kişi bodybuilder değil, dövüşçü. Emin olun ondan çok çok daha güçlü yumruk atan dövüşçüler var. Siz iyi görünmek istiyorsanız vucüt çalışın. Fakat güçten kastınız teknikse evinizin yakınında ki Muay Thai, Kick Boks, Boks, Tekvando gibi sporlara başlayabilirsin.

Yani teknik olarak değil de potansiyel açısından sordum. Mesela bende onun gibi hızlı yumruk atıp 0.5 saniyede tekme atma potansiyelim var, teknik bilsem. Yani onun yaptıklarını yapabilirim teknik bilsem değil mi? Yani kısaca onun yaptığı her şeyi yapma potansiyelim vardır ama tekniği bilmediğim için yapamam. /yani vücudum onunla aynı olursa, yani vücut potansiyeli olarak onunla aynı olurum onun yapabildiklerini yapma potansiyelim var ama teknik bilmedigim için yapamam, ama yapma potansiyelim var değil mi? Böyle mi demek istediniz yani? Bir de onunla aynı vücut gücünde olmam için kaç kg olmam lazım.

Son düzenleme:
Yani teknik olarak değil de potansiyel açısından sordum. Mesela bende onun gibi hızlı yumruk atıp 0.5 saniyede tekme atma potansiyelim var, teknik bilsem. Yani onun yaptıklarını yapabilirim teknik bilsem değil mi? Yani kısaca onun yaptığı her şeyi yapma potansiyelim vardır ama tekniği bilmediğim için yapamam. /yani vücudum onunla aynı olursa, yani vücut potansiyeli olarak onunla aynı olurum onun yapabildiklerini yapma potansiyelim var ama teknik bilmedigim için yapamam, ama yapma potansiyelim var değil mi? Böyle mi demek istediniz yani? Bir de onunla aynı vücut gücünde olmam için kaç kg olmam lazım.
Bak dostum o hıza ve tekniğe ulaşmak kolay değil. Yıllarını vermen lazım. Binlerce yumruk binlerce tekme atman lazım. İdeal kilonu merak ediyorsan google siteleri mevcüt. Boy kilo yazıyorsun ideal kilonu buluyor. %13 yağ oranını geçmemeni tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı