Bu devirde araba alınır mı?

Ben artık Türkiye'de bir şey alırken beklemiyorum. Çünkü beklersem fiyatın ya sabit kalacağını ya da daha fazla yükseleceğini acı tecrübelerle öğrendim. Kıyamet kopmadığı sürece büyük düşüşler olmaz artık, dolar kuru çok fazla düşüş yaşayıp birkaç aydan fazla stabil kalırsa (ki imkansız) belki o zaman fiyatlar fark edilir şekilde düşebilir.

Şu anlık araba ihtiyacım yok ama olsaydı C segmentten %80 vergi dilimine girmeyen bir araç bakardım. Civic, Corolla vs. olabilirdi. Üstü için fiyatlar çok uçuk geliyor ve o fiyatları vermek içimi sızlatır. Corsa, Polo bile olmuş 250 bin birim, yazık...

Ben artık Türkiye'de bir şey alırken beklemiyorum. Çünkü beklersem fiyatın ya sabit kalacağını ya da daha fazla yükseleceğini acı tecrübelerle öğrendim. Kıyamet kopmadığı sürece büyük düşüşler olmaz artık, dolar kuru çok fazla düşüş yaşayıp birkaç aydan fazla stabil kalırsa (ki imkansız) belki o zaman fiyatlar fark edilir şekilde düşebilir.

Şu anlık araba ihtiyacım yok ama olsaydı C segmentten %80 vergi dilimine girmeyen bir araç bakardım. Civic, Corolla vs. olabilirdi. Üstü için fiyatlar çok uçuk geliyor ve o fiyatları vermek içimi sızlatır. Corsa, Polo bile olmuş 250 bin birim, yazık...
:/ Hocam bütün işlerim, yatırımlarım, ailem çoğu şey burda yani. En yakın zamanda Amerika'ya pılımı pırtımı toplayıp gitmek istiyorum az bir işim kaldı en kötü bir seneye gideceğim inşallah. Burada durum çok vahim... Keşke şartlar daha iyi olsaydıda farklı ülkeye gitmeye bu kadar heves etmeseydim... : (
@326001 hocam baktım sahibinden'den fakat benim aracım kadar dolusu orda yok, fakat A4 e bile 705k civarı isteyenler var, bu fiyata alan olur mu? Zararına satmam değil mi? Birde aklınızda bir fiyat belirleyip söylerseniz sizde memnun olurum, araç A4 Quattro TDİ, benzinli, bir masraftan kaçınmadık alırken olmayan opsiyon yok yani araçta, 70.000 kilometreye yakın araç, sattıktan sonra maximum 20k daha ekleyebilirim, Mercedes tarafından almayı düşünüyorum öneriniz var mıdır?

:/ hocam bütün işlerim, yatırımlarım, ailem çoğu şey burada yani. En yakın zamanda Amerika'ya pılımı pırtımı toplayıp gitmek istiyorum az bir işim kaldı en kötü bir seneye gideceğim inşallah. Burada durum çok vahim... Keşke şartlar daha iyi olsaydıda farklı ülkeye gitmeye bu kadar heves etmeseydim: (
@326001 hocam baktım Sahibinden'den fakat benim aracım kadar dolusu orada yok, fakat a4'e bile 705K civarı isteyenler var, bu fiyata alan olur mu? Zararına satmam değil mi? Bir de aklınızda bir fiyat belirleyip söylerseniz sizde memnun olurum, araç A4 quattro tdi, benzinli, bir masraftan kaçınmadık alırken olmayan opsiyon yok yani araçta, 70.000 kilometreye yakın araç, sattıktan sonra maximum 20K daha ekleyebilirim, Mercedes tarafından almayı düşünüyorum öneriniz var mıdır?

Mercedes E250 bakabilirsiniz çok güzel araçtır. @326001 hocam da bir zamanlar kullanmıştı hatta ilk arabasıydı.

Bende ordayım :D.

Araştırıyorum ya Mercedese taktım kafayı BMW daha böyle kötü gözüktü gözüme şu sıralar.
Yıldıza rütbe sorulmaz.
A4 piyasası da bir değişik. Etmeyecek paraya koyuyorlar. Bir galericiye sor ne kadara alırsınız diye. O fiyatın üstüne 10-25 ekle. Satman gereken fiyat o. E250 güzel arabadır ama 800 binden sonra tertemizleri başlıyor. 870'e sattım ben.
Yıldıza rütbe sorulmaz.
A4 piyasası da bir değişik. Etmeyecek paraya koyuyorlar. Bir galericiye sor ne kadara alırsınız diye. O fiyatın üstüne 10-25 ekle. Satman gereken fiyat o. E250 güzel arabadır ama 800 binden sonra tertemizleri başlıyor. 870'e sattım ben.
Bu arada aracın A4 sedan ise, 650 üstü yok. Yanlış bakmış olma. 700K bütçe ile E250 alırsan, çok başın ağırır.

Yıldıza rütbe sorulmaz.

Bu arada aracın A4 sedan ise, 650 üstü yok. Yanlış bakmış olma. 700K bütçe ile E250 alırsan, çok başın ağırır.
Evet hocam ya yanlış bakmışız sanırım, galerici bir abimizi aradım samimi olduğumuz için direkt kaça satayım ben bunu dedim piayassa fiyatını sordum yani 570 ile 590 arası yaz bir şey dedi :D. Mersolar çok pahalı hocam ya :D, E serisine çıkamıyorum resmen, yani çıkıyorum ama bende yıl takıntısı var 2014 model araçlar 600k falan olmuş çok fazla... BMW 2020 3 serisi hakkında ne düşünüyorsunuz? A4 den geçmek mantıklı olur mu? Olmayacak sanırım çünkü 170 hp bu arabalar bendeki A4 190 dı yanlış hatırlamıyorsam, otobanda vs hisseder miyim o 20 hp yi?

Geri
Yukarı