Bu MacBook'lar ne işe yararlar?

Ha daha almadan fedaisi oldun bir de.

3050 arkadaşımda var deneyimledim. 144Hz ekran bir de kullanması falan aşırı güzel beni cezbetti. Pişman olmazsın( sadece arkadakı kaplamalar biraz ucuz duruyor ama kaplatırsan ciks durur.)
46 ve 58'in kasası güzel evet almadan fedaisi oldum çünkü başka markalar beni içine çekmiyor hem ucuz hemde en iyi performansı veriyor lenovoda leğen plastiği var asus tuf ısınıyor victus'da öyle geriye msi kalıyor oda en uygunu 23 24k arası Nitro kesinlikle rakipsiz.

Ha daha almadan fedaisi oldun bir de.

3050 arkadaşımda var deneyimledim. 144Hz ekran bir de kullanması falan aşırı güzel beni cezbetti. Pişman olmazsın( sadece arkadakı kaplamalar biraz ucuz duruyor ama kaplatırsan ciks durur.)
Eğer param olmazsa aspire 7 alacağım ailem gaming laptop'a karşı ön yargılı yapacak bir şey yok :D.

46 ve 58'in kasası güzel evet almadan fedaisi oldum çünkü başka markalar beni içine çekmiyor hem ucuz hem de en iyi performansı veriyor Lenovo'da leğen plastiği var ASUS TUF ısınıyor Victus'da öyle geriye MSI kalıyor oda en uygunu 23 24K arası Nitro kesinlikle rakipsiz.

Eğer param olmazsa Aspire 7 alacağım ailem Gaming laptopa karşı ön yargılı yapacak bir şey yok :D.

Hocam Aspire7 de 3050'li güzel duruyor. Pişman olursun gibime gelmiyor. Da forumda laptoplar ile alakalı makale sekmesi var oraya bir göz gezdir istersen.

Hocam Aspire7 de 3050'li güzel duruyor. Pişman olursun gibime gelmiyor. Da forumda laptoplar ile alakalı makale sekmesi var oraya bir göz gezdir istersen.
Bakarım hocam u serisi işlemci pek sevmiyorum ama fiyata makul zaten yazılım için ve arada lol gta girmek icin alacağım testleride gayet başarılı alır bir kac ay 8gb ram ile kullanir ilerde 32gb ram yaparım yada 16.

Kreatif uygulamalardaki optimizasyon Windows'ta yok çünkü Hackintosh kullanıyorum Premiere Pro en fazla 8 GB RAM kullanabiliyorken MacOS'te ise 14 GB'a kadarr izin verebiliyorum.
Kısacası elman mı var ?🤑

Kreatif uygulamalardaki optimizasyon Windows'ta yok çünkü Hackintosh kullanıyorum Premiere Pro en fazla 8 GB RAM kullanabiliyorken MacOS'te ise 14 GB'a kadarr izin verebiliyorum.
İlerde bende Mac alırım demiştim sowtare için ama hala o kadar para vermeyi düşünmem okuyacağım Uni'de Mac cihazlar var orda denerim bende artık.

Hocam bende bu şekilde düşünerekten aynı parayı MacBook'a vereceğime RTX 4000 serili laptop aldım. MacBook'un en büyük artılarından biri kompakt, hafif, sessiz çalışması ve pil süresi. Geri kalan ücreti zaten Apple logosuna ve iOS işletim sistemine veriyorsunuz.

ASUS zenbooklar da kompakt ve sessiz değil mi? Piyasada kompakt sessiz çalışan laptop yok mu yani?

Konu hakkında kör cahilim, sadece biraz araştırmalarım var ve kör cahil olarak konuşacağım ki ben aydınlatın, bilgilendirin.

Başlıkta dediğim gibi. Bu MacBook'lar ne işe yararlar? Biliyorum kendileri bir oyun bilgisayarı değiller ama, en düşüğü 89bin lira verdiğim bir bilgisayarın sadece adamakıllı CS:GO açması da biraz fazla saçma geliyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoda çekilen M.2 Ultra Türkiye fiyatı 150k ya yakın bir fiyatta ve içindeki GPU benchmark testlerinde RTX4090'dan açır ara ağır bir fark yiyor ( videoyu izleyenler kafası karışmasın diye: Grafik ne kadar düşük o kadar iyi anlamına geliyor.

İşlemci olarak da Intel Core 19-13900k işlemci de aynı şekilde daha güçlü. Dolayısıyla bir Mac'e o kadar para vermek yerine RTX4090 + i9 olan bir bilgisayar almak hem daha ucuz hem de daha hesaplı duruyor.

Öte yandan bildiğim kadarıyla belirli programlar da macOS çalıştırması zor ve bazı Windows programlarının muadilleri Mac de adamakıllı yoklar diye biliyorum (aydınlatın beni)

Selam. Yakın zamanda Zalman Z3 Plus toplama kasa ikinci el orta şeker bir kasa satın aldım mekatronik mühendisinden. İçine de Crucial gen 3 2TB M.2 NVMe SSD satın alıp taktım. İşlemci 6. nesil Intel. Ekran kartı da 8 GB Sapphire R9 390 Nitro ve DDR4 16 GB RAM var. Kasayı 7250 liraya aldım ve SSD ile beraber 9750 liraya mal oldu. Creative Cloud Photoshop, Premiere Pro gibi uygulamaları akışkan bir şekilde çatır çatır kullanıyorum. Video encode işlemlerini de hızlı bir şekilde bitiriyor. 60 GB videoyu 45 dakikada çıkarıyor. Şimdi soruyorum neden 150-200 bin lira bir elmaya vereyim?

Son düzenleme:
Konuda gelmişken söyleyeyim. Starbucks'taki macbook kullanıcıları, su yerine kahve tercih ederler. Adeta robot gibi hareket ederler. Her şeye kanmaları mümkündür, bu bir yerden tanıdık gelebilir. Windows dediğiniz an sizi parçalarlar, linux dediğiniz an fena değil derler. Eninde sonunda sizi yerler, Starbucks'ta yatarlar kalkarlar. İdrarları kahvedir. (İroni amaçlıdır, Macbook kullanıyorsanız alınmayın.)

Macbooklar, Apple'ın çıkarmış olduğu hafif, kompakt dizüstü bilgisayarlarıdır. İş ve render için gayet iyi ama oyun konusunda berbatlardır. Çok güç tüketmezler ve serin, sessiz çalışan bilgisayarlardır. Ama yükseltmeye kalkışınca yükseltemeyeceğiniz laptoplardır. Bu konuda sizi üzebilir.

Konu hakkında kör cahilim, sadece biraz araştırmalarım var ve kör cahil olarak konuşacağım ki ben aydınlatın, bilgilendirin.

Başlıkta dediğim gibi. Bu MacBook'lar ne işe yararlar? Biliyorum kendileri bir oyun bilgisayarı değiller ama, en düşüğü 89bin lira verdiğim bir bilgisayarın sadece adamakıllı CS:GO açması da biraz fazla saçma geliyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoda çekilen M.2 Ultra Türkiye fiyatı 150k ya yakın bir fiyatta ve içindeki GPU benchmark testlerinde RTX4090'dan açır ara ağır bir fark yiyor ( videoyu izleyenler kafası karışmasın diye: Grafik ne kadar düşük o kadar iyi anlamına geliyor.

İşlemci olarak da Intel Core 19-13900k işlemci de aynı şekilde daha güçlü. Dolayısıyla bir Mac'e o kadar para vermek yerine RTX4090 + i9 olan bir bilgisayar almak hem daha ucuz hem de daha hesaplı duruyor.

Öte yandan bildiğim kadarıyla belirli programlar da macOS çalıştırması zor ve bazı Windows programlarının muadilleri Mac de adamakıllı yoklar diye biliyorum (aydınlatın beni)

Mac mini M.2 aldım yakın zaman içerisinde olay oyun değil zaten ancak açacağınız oyun Mac destekli ise rahat bir şekilde oynayabiliyorsunuz çoğu oyunu ben yazılım geliştirme için aldım ve hiçbir şekilde donanım arızası cikarmiyacak bır cihaz güven veriyor Mac'ler Windows PC'ler de o kadar çok sorun çıkma ihtimali varki gerçekten bu da önemli bir etken.

ASUS zenbooklar da kompakt ve sessiz değil mi? Piyasada kompakt sessiz çalışan laptop yok mu yani?

Selam. Yakın zamanda Zalman Z3 Plus toplama kasa ikinci el orta şeker bir kasa satın aldım mekatronik mühendisinden. İçine de Crucial gen 3 2TB M.2 NVMe SSD satın alıp taktım. İşlemci 6. nesil Intel. Ekran kartı da 8 GB Sapphire R9 390 Nitro ve DDR4 16 GB RAM var. Kasayı 7250 liraya aldım ve SSD ile beraber 9750 liraya mal oldu. Creative Cloud Photoshop, Premiere Pro gibi uygulamaları akışkan bir şekilde çatır çatır kullanıyorum. Video encode işlemlerini de hızlı bir şekilde bitiriyor. 60 GB videoyu 45 dakikada çıkarıyor. Şimdi soruyorum neden 150-200 bin lira bir elmaya vereyim?

Güç ona bakarsanız niye 4090 sistem topluyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı