Bu nesilde kazanan hangi konsol olur?

Benim için son birkaç neslin kazananı Xbox'dır. Bence PS'yi çıkan 3-4 exclusive oyun dışında almak için bir sebep yok, kazık bir mağazası var.

PlayStation iOS, Xbox ise Android gibidir. Xbox ne kadar çabalarsa çabalasın isterse birebir aynı teknoloji olsun PlayStation marka değeri sayesinde her zaman on adım önde olacak.

Evet hocam, çok doğru söylediniz marka değeri çok yüksek, şu anda zaten yenilme gibi bir ihtimali yok, ama 3-4 seneye Xbox iyi bir atak yapar ise geçebilir, ki gidişat öyle gözüküyor.

Series X daha güçlü bir konsol fakat satış rakamları olarak hâlâ PS5 önde gidiyor. Birkaç kaynağa baktım ve durum böyle gözüküyor. Bizim ülkemizde oyunlar çok pahalı olduğu için Xbox tercih sebebi fakat diğer ülkelerde böyle değil. Onlarda PS Now da var.

Series X daha güçlü bir konsol fakat satış rakamları olarak hâlâ PS5 önde gidiyor. Birkaç kaynağa baktım ve durum böyle gözüküyor. Bizim ülkemizde oyunlar çok pahalı olduğu için Xbox tercih sebebi fakat diğer ülkelerde böyle değil. Onlarda PS Now da var.

Aynen hocam. Onlarda oyun fiyatları dert değil. Ucuz sonuçta bize göre. PS5 ve tüm PS serisi, exclusive oyunlar sayesinde bu kadar satıyor bence. Yoksa kimse PS'ın yüzüne bakmaz exclusive oyunlar olmazsa.

Xbox'ın PS5 yanında tek büyük artısı Game Pass ve geri uyumluluk. Yoksa PS5'in bence daha iyi olduğu aşikâr. Tabii bunu zaman göstercek, satın aldıkları Zenimax boru değil. Ortada adamların Elder Scrolls gibi dev bir gerçeği var çünkü.

PS5'de geriye uyumluluk olmayan 10 tane oyun say desem sayamazsınız.
Belki yıllar sonra Xbox çok kaliteli bir oyun yapabilecek duruma gelir.
PS'ye çıkan oyunlar dünyada ses getiriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
PS tarafında da Xbox kadar olmasa da eski oyunlar var. Bu konuda Xbox daha çok destek verdi. Mantıken bakıldığında insanlar zaten daha yeni oyun için yeni cihazlar alıyor.

Geri
Yukarı