Bu Üye Dolandırıcıdır!

Sizin adınıza üzüldüm. Fakat olaya şu açıdan da bakmak lazım; en azından tecrübe edinmiş oldunuz. Geçmişte o kişiye parayı verdiğiniz zamana geri dönemeyebilirsiniz belki ama gelecekte böyle bir durum ile yeniden karşılaşmamak için geleceğinize yön verebilirsiniz.

Arkadaşlar ben de geçen hafta Cuma günü dolandırıldım. Olay biraz uzun hem konu dışı olmaması adına yazmak istemedim. Pazartesi günü gittim İstanbul Anadolu Adliyesi'ne dilekçemi yazdım ardından ifade verdim ve şikayetçi oldum. Benim canım yandı belki kişi bulunur ve başkalarının canı yanmaz. :)

Hakkında dolandırıcılık iddiası bulunan bu arkadaşımızı, konuya tamamen tepkisiz kaldığı için Sosyal'den uzaklaştırmış bulunmaktayız. Olur da kendisine bildirim gitmez, haberi olmaz diye Facebook üzerinden de irtibata geçildi hakkınızda böyle bir konu var demek için. Haklı olsa kendini savunurdu, haksızsa zaten burada işi yok.

Hakkınızı aramaktan vazgeçmeyin. Yoksa dünya böylelerinin yanına kar kalıyor. Bir daha böyle olaylarla karşılaşmamanız dileğiyle.

Geçmiş olsun. Yusuf moderatörümüzün de dediği gibi. Dünya böylelerinin yanına kar kalmamalı. Savcılığa bir an önce gitmelisiniz. Ben de benzer bir olay yaşadım. Ancak küçük bir miktardı 50 TL gibi. Ancak sonuçta paranın derdinde değildim ben. Böyle kişilerin daha fazla kişiyi dolandırmaması için gittim.

Para ufak bir miktar da olsa büyük bir miktar da olsa savcılığa suç duyurusunda bulunun lütfen. Böyle insanların yaptıkları yanlarına kar kalmamalı ki bu yaptıklarını başka insanlara da yapmasınlar.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı