Bu Üye Dolandırıcıdır!

Barışçıl

Kilopat
Yer
Türkiye
Arkadaşlar merhaba. Aylar önce bir konu açmıştım. Adam hala bana SSD gönderecek. Bu adama bu forumda sakın itibar etmeyin. Uzak durun bu şahıstan!

Telefon Numarası : +905349658785

Birden fazla üyeliği var ve bana hala SSD gönderecek. Bu arkadaş Kingston marka 8 GB DDR3 2400 MHz bellek satıyordu bu forumda. Bana Samsung 850 Evo 120 GB SSD satıyorum ayağına bu sattığı belleği iteledi. Bu adama tam 180 lira göndermiştim Haziran 2016'da.

İsteyene gönderdiği belleğin fotoğrafını ve hatta kargo paketinin bile fotoğrafını atabilirim. Hala fiziksel olarak elimde bulunuyorlar. :)

Bu isim değiştirdiği üyeliği; (Önceki İsim İnanç Can)
Shin Se Gi

Bu da ikinci hesabı;
İnanç Can Develii

Son düzenleme:
Durumdan haberimiz var, üye konuya cevap verebilsin kendini savunsun diye cezaları geçici olarak kaldırıldı. Hatta Facebook üzerinden kendisine haber verildi böyle bir konu var diye. Ancak pek umursamamış olacak ki henüz cevap yazmış değil. Konu sahibine ulaştığını sanmıyorum, olsa Barışçıl buraya bir şeyler yazardı.

SSD yerine RAM mi yolladı?

Aynen. Bunun ikinci el bölümünde RAM ilanı vardı. Oradan bu adamla konuşmaya başladım önce sosyal üzerinden, daha sonra Whatsapp'dan konuşmaya başladık. Sonra herif önce bana bir şey göndermedi sonra bana çalıştığı dükkanda SSD kalmamış iade mi edeyim yoksa kendisi gidip Vatan Bilgisayar'dan alacağını söyledi. Tamam siz alın yollayın acelesi yok dedim. Sonra n'oldu? RAM geldi. Aradım dedim bana RAM bellek göndermişsiniz diye, ben size döneceğim dedi. Sonra aradı beni dedi ki dükkandaki arkadaşlar Umut adında başka bir müşteri ile sizin siparişinizi karıştırmışlar dedi (benim de adım Umut Barış bu arada). Sonra işte üzerinden biraz zaman geçti, işte dedi ki sizin siparişin gittiği adam tatile çıkmış gelmesini bekliyoruz falan dedi. Hadi ona da tamam dedim. Sonra biraz daha zaman geçti, bu sefer de işte adam adli işleriyle falan uğraşıyormuş ondan gönderemiyor falan dedi. Yine bekledim biraz daha. Bak kaç oldu düşünün. Bu adam geçen gün aradığımda yine sesiniz gelmiyor ayağına yattı. Adam dediğime bakmayın 18 yaşında ergen bu arkadaş. Olanağım olsa Denizli'ye gidip onu bulacağım ama fırsatım yok işte, keşke anne babasına ulaşabilsem siz nasıl evlat yetiştirmişsiniz diyebilsem ama yok işte! :mad:

Eğer cevap vermezse suç duyurusunda bulunmanız çok mantıklı olur.

Cevap vereceğini zannetmiyorum. En büyük kanıtım sosyalde açmış olduğu ilan, ATM'den almış olduğum dekont ve görüşme kayıtları.

Arkadaşlar buyurun bu da o malum olayın başladığı konu;

Kapalı - Kingston 8GB Hyperx Savage RED DDR3 2400MHz CL11 PC Ram

Şeytanın avukatlığını yapmak gibi olacak ama ilan RAM için açılmış siz SSD almak için RAM konusuna niye yazdınız ki?

Arkadaşım adamla Whatsapp'dan konuşmaya başladım, elinde ne var ne yok vb. şekilde. SSD'ye oradan geldik. Hayır şeytanın avukatlığını yapmaya niyetiniz yok ama anlamaya da hiç çabanız yok yani.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı