Bütün Okul Beni Dövecek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Geçtiğimiz hafta özel sebeplerden dolayı pis bir meslek lisesine gittiğim Çinçin gibi bir yer neyse gene herkese laf atan kabadayılar falan, falan derken perşembe günü beden dersinde birine çarptım. "Özür Dilerim Kardeşim" dedim. Neyse bu benim direk boğazıma yapıştı bende buna o sinirle vurdum gözü mosmor oldu. Sonra içeri doğru kaçtı içeriden arkadaşını çağırdı. 2 kişi saldırdılar itiş, kalkış, yumruklar derken ayırdılar. Sonra ben çantayı attım. Bu sonradan bana saldıran elemanın üzerine koştum. Burnuna vurarken araya biri girdi o çocuğunda şansa burnuna gelmiş. Onun burnu "foluk foluk" kanadı, sonra beden hocası bizi müdürün yanına götürdü yalanlarını attılar müdürle konuştuk. Yalnız konuşmadan önce 12'ler 11'ler 10'lar 9'lar önüme yığıldı toplandılar, çocuğun akrabaları falan sonra beni dövmeye gelirken hoca geldi. Müdürle konuştuk, sonra hoca beni gönderdi "Olum bunlar geçen sene birini bıçakladı. Aileleri aşırı pislerdir sen en iyisi eve git" bende eve gittim bizimkilere durumu anlattım. Nakil istedik ama son gün sonuçlanacağı için okula gitmek istemiyorum, beni kesin bıçaklayacaklar bütün okul karşımda benim kimsem yok, bütün okul beni haksız buluyor. Gittiğim okul çok leş bir okul Ankara'da olanlara isimde vereyim. Ne yapmamı tavsiye edersiniz? Lise 1'im.

Direkt polisi arar kapıma polis isterdim ya da sen de bıçakla gez sana bir şey yapmaya kalkarsa sen de korunursun ya da şok makineleri var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sen "İyilerde kötüler kadar cesaretli olmalı" sözünü uygulamışssın. Karşındaki kişiler ise; kötüler kadar vicdansız ve acımasız olmayı uyguluyorlar... Sonuc olarak korkma korkarsan üstüne daha çok gelirler!

Böyle insanlarla uğraşmaya değmez. Zaten bu tip insanların geleceği belli 10 sene sonra hapse falan girerler sen arada telef olursun. Bakma burada kavga et adam topla diyenlere. Okula gitme naklini aldırana kadar sonra umurunda olmasın. İlk okulu bu tür insanlarla uğraşarak geçirdim. Şuan neredeyse hepsi bir yere gelememiş tipler. Hala sokaklarda 5 li 10 lu keko gruplarıyla dolanıyorlar. Bir çocuğu dövdüm diye bilmem kaç gün okuldan kaçarak eve gidiyordum. Tabii üstünden baya zaman geçti şimdi bu tipler 2 3 üst seviyeye atlamıştır dövmeden bıçaklamaya geçmişler. Yani kısacası uğraşmaya bile değmez.

Geçtiğimiz hafta özel sebeplerden dolayı pis bir meslek lisesine gittiğim Çinçin gibi bir yer neyse gene herkese laf atan kabadayılar falan, falan derken perşembe günü beden dersinde birine çarptım. "Özür Dilerim Kardeşim" dedim. Neyse bu benim direk boğazıma yapıştı ben de buna o sinirle vurdum gözü mosmor oldu. Sonra içeri doğru kaçtı içeriden arkadaşını çağırdı. 2 kişi saldırdılar itiş, kalkış, yumruklar derken ayırdılar. Sonra ben çantayı attım. Bu sonradan bana saldıran elemanın üzerine koştum. Burnuna vurarken araya biri girdi o çocuğunda şansa burnuna gelmiş. Onun burnu "foluk foluk" kanadı, sonra beden hocası bizi müdürün yanına götürdü yalanlarını attılar müdürle konuştuk. Yalnız konuşmadan önce 12'ler 11'ler 10'lar 9'lar önüme yığıldı toplandılar, çocuğun akrabaları falan sonra beni dövmeye gelirken hoca geldi. Müdürle konuştuk, sonra hoca beni gönderdi "Olum bunlar geçen sene birini bıçakladı. Aileleri aşırı pislerdir sen en iyisi eve git" ben de eve gittim bizimkilere durumu anlattım. Nakil istedik ama son gün sonuçlanacağı için okula gitmek istemiyorum, beni kesin bıçaklayacaklar bütün okul karşımda benim kimsem yok, bütün okul beni haksız buluyor. Gittiğim okul çok leş bir okul Ankara'da olanlara isimde vereyim. Ne yapmamı tavsiye edersiniz? Lise 1'im.
Mahalledekileri çağırıyosun dövüyorsun sonra polise gidiyorsun anlatıyorsun.

İşte asıl sorun bu olmalı, bir sorun daha başından çözülürse ilerlemez.
Kanımca bıçaklayan kişiler zaten atılmıştır okuldan müdürün kastettiği şey büyük ihtimalle daha önce birisi yaptı bu sefer de başkası yapabilir anlamında herhalde. Ama bin defa haklısınız, öyle olduğunu bile varsaysak bu yeterli bir ceza değil. Meslek liselerinde her gün kavgalar oluyorken, saygısızlıklar almış başını gitmişken buna karşı hiçbir önlem alınmıyorsa daha denecek söz yok.

Bir din öğretmenim anlatıyor, meslek lisesinden geçmiş anadolu lisesine. Meslek lisesindeyken öğretmenler zor zaptediyormuş öğrencileri bütün gün koridorlarda tetik dolaşıyorlarmış ki sorun çıkmasın ama yine de kaçamak oluyormuş işte.

Bir keresinde 4-5 kişi okulun önünde birini bıçaklıyorlarmış, dövüyorlarmış, polis de oradaymış ama tek başına olduğu için o da bir şey yapmamış.

Devlet okulda çıkan kavgalara ceza getirse aşırı iyi olur. Para cezası bile olsa öğrenci belki umursamaz ama veli aç kalma korkusuna öğrenciyi susturur.

7-8 yaşında iken hiç bir sorunu olmayan bu çocuklar neden liseye geçince Arizona Kertenkelesi'ne dönüşüyorlar.
-Anne Babaların onlara "sen kocaman adamsın" diye yaklaşmaları, halbuki daha çocuk. Bu yüzden onlara kendilerini dışarıdan göstermek gerek.
Şaka maka bu gerçekten çok ciddi bir durum. Hemen yarın polise git ve durumu bildir. Kesinlikle ateşe ateşle karşılık verme.
Bu arada tam F/P ürünü.

Geçtiğimiz hafta özel sebeplerden dolayı pis bir meslek lisesine gittiğim Çinçin gibi bir yer neyse gene herkese laf atan kabadayılar falan, falan derken perşembe günü beden dersinde birine çarptım. "Özür Dilerim Kardeşim" dedim. Neyse bu benim direk boğazıma yapıştı ben de buna o sinirle vurdum gözü mosmor oldu. Sonra içeri doğru kaçtı içeriden arkadaşını çağırdı. 2 kişi saldırdılar itiş, kalkış, yumruklar derken ayırdılar. Sonra ben çantayı attım. Bu sonradan bana saldıran elemanın üzerine koştum. Burnuna vurarken araya biri girdi o çocuğunda şansa burnuna gelmiş. Onun burnu "foluk foluk" kanadı, sonra beden hocası bizi müdürün yanına götürdü yalanlarını attılar müdürle konuştuk. Yalnız konuşmadan önce 12'ler 11'ler 10'lar 9'lar önüme yığıldı toplandılar, çocuğun akrabaları falan sonra beni dövmeye gelirken hoca geldi. Müdürle konuştuk, sonra hoca beni gönderdi "Olum bunlar geçen sene birini bıçakladı. Aileleri aşırı pislerdir sen en iyisi eve git" ben de eve gittim bizimkilere durumu anlattım. Nakil istedik ama son gün sonuçlanacağı için okula gitmek istemiyorum, beni kesin bıçaklayacaklar bütün okul karşımda benim kimsem yok, bütün okul beni haksız buluyor. Gittiğim okul çok leş bir okul Ankara'da olanlara isimde vereyim. Ne yapmamı tavsiye edersiniz? Lise 1'im.
Okul diye bir şey kalmadı. Ben de açıkda okuyacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı