Büyüme iğnesi sağlıklı mı?

KARATECİ KEDİ

Hectopat
Dostlar 15 yasındayım 16 gün sonra 16 olacağım. Boyum 1.61 bu durum ciddi şekilde psikolojimi bozuyor. Endokrin doktoruna gittik büyüme hormonu yani iğnesinden bahsetti yan etkileri olarak çene uzaması ve burun uzaması yapabiliyormuş. Sizce kullanmak mantıklı mıdır?
Aranızda kullanan var mıdır?

Ergenlik hormonunun salgılamasında eksiğiniz varsa ve doktorunuz bunu belirtmişse, kullanın tabi ki.
Hocam bileğimin röntgenini çektik parmaklarımdaki büyüme plaklarının bazıları kapanmış parmak dışında kol bileğimin plağı kapanmamış doktor biraz daha uzar dedi.Şahsen ben genetiğime bakarak uzasamda çok uzayacağımı zannetmiyorum max 1.65 1.66 gerçi Allah bilir ama genetiğede bakmak lazım.

Dostlar 15 yasındayım 16 gün sonra 16 olacağım. Boyum 1.61 bu durum ciddi şekilde psikolojimi bozuyor. Endokrin doktoruna gittik büyüme hormonu yani iğnesinden bahsetti yan etkileri olarak çene uzaması ve burun uzaması yapabiliyormuş. Sizce kullanmak mantıklı mıdır?
Aranızda kullanan var mıdır?
Birkaç doktora daha gidiniz. En son herkesin dediğini alırsınız önünüze ailenizle birlikte düşünürsünüz. Daha sağlıklı olur.

Bende boyumdan memnun değilim 16 yaş 170 hangi bölüm bakıyor. Diz el vs planklarim kapanmış mı? Vs diye kapanmamış ise besin takviyesi falan isteyeceğim.

Hocam halinize şükredin vallahi.
Endokrinoloji bölümüne bakabilirsiniz.
Fakat bu iğnenin fiyati biraz tuzlu.
1 iğne başına 2bin TL dedi doktor ayda 2 kere vurulmam gerekiyormuş bir de tabii sizin ne kadar dozaj alacağınızı bilemem.
Yaklaşık 4 yıldır kullanıyorum, her 3 ayda bir kontrole gidiyorum ve 2-3 cm uzuyor bu da yılda 10-12 Cm'ye denk geliyor.

Boyunuz kaç iken kaç oldu acaba bir de yaşınız kaç?
Yan etkileri nedir veya herhangi bir yan etki görüldü mü acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı