Büyüyen aktivist saçmalığı

Akbaba İsmet

Hectopat
Makaleler
2
Özellikle Avrupa'da gördüğümüz Vegan Aktivistler sanırsam protein yetersizliğinden ortaya çıkan “talan etme” davranışları sergiliyorlar. Marketere girip sütleri yere dökmeler, Fast food dükkanında yere kan dökmeler falan. Ne düşünüyorsunuz bu saçmalık hakkında?

Bahsettiğim süt olayı;

Bu sadece ufak bir örnek daha çok fazlası var aratırsanız bulursunuz.

Gereksiz insanlar gereksiz işler yapıyor. Bu saçmalıklar en çok ABD'de oluyor. Bu insanların öyle ya da böyle karınları doyuyor, temel ihtiyaçları karşılanıyor; insan hakları temel hak ve özgürlükler, düşünce özgürlüğü sorunları yok. Bizdeki gibi kölevari çalışarak, düşünmek dahil başka hiçbir şeye zamanları kalmamak gibi bir durumları olmadığı için ve internetten her türlü aşırı düşünce akımı kendisine kolayca taraftar bulabildiği için böyle saçmalıklar olabiliyor. Avrupa ve ABD'de YPG'nin kendisine bu kadar destek bulmasıyla benzer sebepleri var.

Böyle saçma şeyler yapmasalar haberlere çıkmayacak, daha fazla insan görmeyecek, dolayısıyla da amaçlarına ulaşamayacaklar. İnsanların önemsemediği ve onların rahatsız oldukları detaylar var. Ben bu tür protestolara protesto yapmayan toplumlara kıyasla daha ılımlı bakıyorum. Rahatsız oldukları konuları -haklı ya da haksız içeriği bilmiyorum ama- açık bir şekilde dile getirebiliyorlar. Haklarını arayabiliyorlar. Türkiye'de bu yok mesela. İnsanlar rahatsız olduğu konuları Twitter'dan mizah yaparak geçiştiriyor ve kabulleniyor. Olay oluyor bitiyor. Ses çıkarmayınca hükümet daha da tepene biniyor. Söylediklerim belirli bir toplumla ilgili değil. Genel olarak ses çıkarabilme ve dikkat çekebilme becerisinden bahsetmek istedim.

Geri
Yukarı