Bulut Depolama ve Uygun Fiyat?

• Konuyu başlatan 129845
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 4B
1

129845

Ziyaretçi
Elim de bir tane 2TB'lık ve iki tane 1TB'lık.
Harddisk var ve hepsi tamamen dolu. Çoğunlukla program ve oyun var. Bir kısmı da film ve fotoğraflardan oluşuyor. Sürekli çantamda çalışmaktan sıkıldım ve korkuyorum da esasın da düşünce kırılmaları ve tüm verilerin kaybolmasından korkuyorum ve ayrıca ağırlık yapıyorlar vs. Birçok bulut depolama servislerini araştırdım ancak çok uçuk fiyatlar isteniyor tamamen kaçıklık-delilikcesine fiyatlar. Bana Minimum:2TB Maximum:4TB olmalı, tabii güvenilir. Aslın da ücretsiz olması daha da iyi olur ancak uygun fiyatlara da hayır demem. Bir kaç çin şirketine baktım ama hem dil desteği yok hemde güvenemedim. Bana yardım eder misiniz? Güvenilir ve uygun fiyatlı bir bulut depolama hizmeti. Ücretsiz olsa keşke ama umutsuzum...
Yardımlarınızı bekliyorum.

Onedrive, Google Drive, Drobox, Mega gibi türlü yerlerden ücretsiz üyelik alarak hiç yoktan bi 50-100 GB arası depolama alabilrsin. Ne kadar etik bilmem ama hesap açma sınırı yok diye biliyorum. Birden fazla hesap açabilirsin.

Cevap için teşekkürler ancak yaklaşık 4TB'lık bir veriden bahsediyoruz. Sizcede bu onlarca hesap ve büyük hatta dev gibi bir hesap yığını sorunu oluşturmaz mı? Bu cevap için tekrar sağolun ancak epey zor, imkansız da denebilir.

Cevap için teşekkürler ancak yaklaşık 4TB'lık bir veriden bahsediyoruz. Sizcede bu onlarca hesap ve büyük hatta dev gibi bir hesap yığını sorunu oluşturmaz mı? Bu cevap için tekrar sağolun ancak epey zor, imkansız da denebilir.

Oyunlar için Steam filimler içnide Netflix kullanırsanız bence büyük bir depolama yükü ortadan kalkar. Geri kalanları için bulut depolama kullanırsınız.

Office365 Ev aboneliğinde toplamda 6 kişi için 6TB, yani kişi başı 1TB veriyor. Her 1TB'ı kullanmak için 5 Outlook daha açıp ana hesaba bağlarsanız 6TB'ı 6 farklı Outlook hesabından karışık olsada kullanabilirsiniz. Tabi bu ev kullanıcıları için kanıt isteyip zorluk çıkartmazlarsa.
Screenshot_20190209-224315.jpeg

"Çoğunlukla program ve oyun var. Bir kısmı da film ve fotoğraflardan oluşuyor. "

Film ve oyunları evde DVD'e yazınız. Sonuçta bunları buluta yüklemek mantıklı değil. Özellikle oyunları. Zaten ihtiyacınız olduğunda download edeceksiniz. Buluta yüklemenin ne mantığı var. Dediğim gibi bulunmaz filmler ise DVD kullanmanız en mantıklısı.

Fotoğraflarınızı 25-50 Gb'lık ücretsiz 2 hesaba yedekleyiniz. 2 hesap diyorum garantiye alınız.
Paranız var ise 1 TB harici 2,5 harddisk alınız. Devamlı kullandığınız ıvır zıvırı içine atarsınız.

28 TL * 12 Ay = 336 TL yapar. 1 senenin sonunda elinizde bir şey kalmaz. Yani bulut hizmeti internet hızı yüksek ve para sıkıntısı olmayanlar için. Ya da iş gereği kullananlar içindir.

WD Elements 1TB 2.5' USB 3.0 Taşınabilir Disk (WDBUZG0010BBK-WESN)

267 TL

DVDRW 50-60 TL

Geri kalan para ile de boş DVD alırsınız. İsterseniz ikişer yedek alırsınız.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı