Bunu yaşamak zorunda mıydım? Zorunda mıydık?

Eren AK

Kilopat
Makaleler
21
Son 2 aydır beynim düşünmeyi asla ve asla bırakmadı. Yeni girişimlerim var 4-5 tane. Bu süreçte bir kere bile beynimin durduğunu hatırlamıyorum. Oyun oynarken de, duş alırken de hatta uyurken rüyamda bile bununla ilgili şeyler gördüm ve düşünmeye devam ettim birçok kez. Bunu yaşamak zorunda mıydım? Zorunda mıydık? Neden gençliğimi yaşayamadan bunu düşünmek zorunda kaldım, kaldık? Neden bu yaşta para düşünmeliyiz? Kısaca durum bu. Evet beni daha iyi yerlere taşıyacak, beni daha iyi bir hayata götürecek. Ancak neden buna mecburdum, mecburduk? Sadece birkaç bir şey yazmak istedim. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekonomik kriz en çok gençleri vuruyor zaten hocam. Koskoca büyük Türkiye'de bilgisayar almak imkansız gibi bir şey. Tofaş almak bile zengin işi oldu artık. Havada bulut arabayı unut.

Ben de sizin gibi sürekli düşünüyorum, engel olamıyorum. Biraz oyun oynayınca çıkıyor aklımdan ama hemen geri geliyor. Bazen kendimi işe yaramaz hissediyorum, inşallah çalıştıklarımızın karşılığını alabiliriz.

Hocam kendinizi geliştirmeye başlayın. Bunu yaptıkça meslek bulma şansınız artar para düşünmezsiniz. Ya da mesela oynadığınız oyunlardan para kazanmaya çalışın item alım-satımı gibi.

@Eren AK bir de işin acı tarafı sana bu sıkıntıyı yokluğu dayatan iktidara zorunlu yasalara göre sorumluluğumuz var.
Askere gitmek.
Okul okumak.
Vergi vermek gibi.
Askere gitmek vatan için yaptığımız bir görev olduğu için hicbirşey diyemem şehit olmak bile güzel vatan için ama şuanki vatan için şehit olmak asla istemem o ayrı mesele ama vergi ödemek gerçekten çok zoruma gidiyor millet vekillerinin altında lüks otomobiller makam araçları ve birçok şey için biz neden para veriyoruz istediğimiz şeyi alamıyoruz? Buda ayrı bir konu.

Askere gitmek vatan için yaptığımız bir görev olduğu için hicbirşey diyemem şehit olmak bile güzel vatan için ama şuanki vatan için şehit olmak asla istemem o ayrı mesele ama vergi ödemek gerçekten çok zoruma gidiyor millet vekillerinin altında lüks otomobiller makam araçları ve birçok şey için biz neden para veriyoruz istediğimiz şeyi alamıyoruz? Buda ayrı bir konu.
Askere gitmek inanın hayal ettiğiniz gibi birşey değil şuan sadece belirli sayıda erkeğin 6ay boyunca verdiği yaşama çabası başka birşey değil.

Askerliği her vatansever yapmayı sever ancak bu iktidarın altında askerde olmak istemem vergimide vermek istemem düşündüklerime tercüman olmuşsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı