C dili ödevime yardım edebilir misiniz?

furkanclk97

Centipat
C dilinde bir ödevim var, yardımcı olabilecek var mı?

1. Elemanları bağlantılı listede sıralı olarak tutulan bir kümeye, sıralı olma özelliğini bozmadan ekleme yapan bir C fonksiyonu tasarlayınız ve C dilinde kodlayınız.
2. Öyle bir program tasarlayınız ki; önce eleman sayısı 1000 olan bir R dizisine rastgele tamsayılar yerleştirip daha sonra bu diziyi hem birleşmeli sıralama ve hem de hızlı sıralama algoritmalarıyla sıralasın ve her bir algoritmanın sıralama sürelerini ölçsün. Elde ettiği süreleri uygun bir mesajla yazdırsın. İpucu: Çalışma sürelerini ölçmek için C’de yer alan zaman fonksiyonlarını kullanabilirsiniz.
3. Öyle bir sıralama algoritması tasarlayınız ki, bir dizinin elemanlarını sıralarken mükerrer olan değerleri silsin ve bir tane bıraksın. Yol gösterme: Var olan sıralama algoritmalarından birisini bu amaçla uyarlayabilirsiniz.
4. Elemanları sözce olan T dizisini sıralayan bir program tasarlayınız. T dizisi tipik olarak char *T[] = {“Papatya”, “Dörtkardeş”, “Toroslu”, “PostEdu”, ...} şeklindedir.
5. Arama uygulamalarında harici arama ile dahili arama gereksinimleri nelerdir? İki yöntemi ayıran en büyük faklılık nelerdir? Açıklayınız.

İnternette sıralama algoritmaları ile ilgili C kodları var. Aynı zamanda zaman fonksiyonları da var. Biz de Veri Yapıları ve Algoritmalar dersinde hoca bize hazır olarak vermişti dediğin ödevi. Ödev olmasa atardım, fakat ödev olduğu için sadece yol gösterebilirim.
İnternette bulduğun kodları ayrı projeler olarak da yapabilirsin, tek proje olarak da.

İnternette sıralama algoritmaları ile ilgili C kodları var. Aynı zamanda zaman fonksiyonları da var. Biz de Veri Yapıları ve Algoritmalar dersinde hoca bize hazır olarak vermişti dediğin ödevi. Ödev olmasa atardım, fakat ödev olduğu için sadece yol gösterebilirim.
İnternette bulduğun kodları ayrı projeler olarak da yapabilirsin, tek proje olarak da.
Benim durum biraz farklı ben Veri yapıları dersini bu hafta almaya başladım(dgs ile geldim ve itiraz dilekçesi falan verdim süreç uzayınca durum bu) ödevdende dün haberim oldu ve bugün 12'de teslim yetiştiremiycem başka türlü internetten hazır bakmaya yöneldim.

Odevine yardim edilmesini istiyorsan yazdigin kodu paylas.
Odevi senin icin baskasinin yapmasini istiyorsan ne kadar para odeyebilecegini soyle.
Bedavaya kimse kimsenin odevini yapmaz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı