C+ sıfırdan başlamak için dersler

albinocemyilmaz

Decapat
Merhabalar, C+ programlamaya sıfırdan başlamak istiyorum, YouTube'dan derslere baktım fakat hepsi farklı farklı ve çoğu eksik. Bedava konu anlatımları izleyebileceğim eksiksiz platform ya da benzeri ne önerirsiniz?

C++ dilini eksiksiz Türkçe anlatan bir platform yok. C++ dilini Türkçe kaynaklar ile öğrenemezsin. Sana İngilizce bir kaynak bırakıyorum.

Tek bir kaynak olmaz zaten. Fakat Türkçe başlangıç için kaynak yok derseniz Türkçe içerik üreticilerinin emeklerini hiçe saymış olursunuz.

Ücretsiz kaliteli kaynak bulabileceğinizi sanmıyorum. Olması da çok mantıklı değil. Türkiye'de bilişim sektörü devasa paralar kazansa da sektöre eleman yetiştirme hakkında kimse elini taşın altına koymuyor. Söylenecek çok söz var aslında. Neyse.

Sıfırdan C++ ve Programlama Öğrenin! bu kurs ile başlayabilirsiniz.
Nesne Yönelimli Programlama (C++ ile) bu kurs ile ilerletebilirsiniz.
İngilizce kaynaklara giriş yapmanızı öneriyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Thecherno gerçekten çok sevdiğim bir kanal. Vakit bulduğumda C++ oynatma listesine Türkçe alt yazı eklemek planlarım arasında.

Codeacademy yine çok beğendiğim bir etkileşimli öğrenme sitesi. Bu kaynak ta İngilizce.
Learn C++ | Codecademy

Tutkunuzu kaybetmeyin derim. Sıkıldıkça ilginç projelere yönelin. Tutkunuzu canlı tutmanızı sağlar.

Tek bir kaynak olmaz zaten. Fakat Türkçe başlangıç için kaynak yok derseniz Türkçe içerik üreticilerinin emeklerini hiçe saymış olursunuz.

Ücretsiz kaliteli kaynak bulabileceğinizi sanmıyorum. Olması da çok mantıklı değil. Türkiye'de bilişim sektörü devasa paralar kazansa da sektöre eleman yetiştirme hakkında kimse elini taşın altına koymuyor. Söylenecek çok söz var aslında. Neyse.

Sıfırdan C++ ve Programlama Öğrenin! bu kurs ile başlayabilirsiniz.
Nesne Yönelimli Programlama (C++ ile) bu kurs ile ilerletebilirsiniz.
İngilizce kaynaklara giriş yapmanızı öneriyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Thecherno gerçekten çok sevdiğim bir kanal. Vakit bulduğumda C++ oynatma listesine Türkçe alt yazı eklemek planlarım arasında.

Codeacademy yine çok beğendiğim bir etkileşimli öğrenme sitesi. Bu kaynak ta İngilizce.
Learn C++ | Codecademy

Tutkunuzu kaybetmeyin derim. Sıkıldıkça ilginç projelere yönelin. Tutkunuzu canlı tutmanızı sağlar.
Türkçe kaynak yok mu dedim? Türkçe EKSİKSİZ kaynak yok dedim. Okumadan mı yorum yapıyorsunuz? Türkçe C++ diline biraz başlangıç yapabilir fakat bizden eksiksiz kaynak önermemizi istiyor buda Türkçe dilinde pek mümkün değil. C++ çok zor bir dil umarım bunun farkındadır kendisi. C++ dilinde ilerlemek istiyorsa ingilizce kaynaklardan ilerlemek dışında pek şansı yok. Ayrıca attığınız kursları anlatan kişi Şadi Evren kendisi çok iyi bir hocadır fakat kurs içeriğini internetten çok rahat bir şekilde kendisi öğrenebilir. Bunun için o kursları almasını önermem.

Türkçe kaynak yok mu dedim? Türkçe eksiksiz kaynak yok dedim. Okumadan mı yorum yapıyorsunuz? Türkçe C++ diline biraz başlangıç yapabilir fakat bizden eksiksiz kaynak önermemizi istiyor bu da Türkçe dilinde pek mümkün değil. C++ çok zor bir dil umarım bunun farkındadır kendisi. C++ dilinde ilerlemek istiyorsa İngilizce kaynaklardan ilerlemek dışında pek şansı yok. Ayrıca attığınız kursları anlatan kişi şadi evren kendisi çok iyi bir hocadır fakat kurs içeriğini internetten çok rahat bir şekilde kendisi öğrenebilir. Bunun için o kursları almasını önermem.

Eksiksiz kaynak, Türkçe için de İngilizce için de yok. Eksiksiz kaynak diye bir şey yok zaten. Sizinde bu düşüncede olduğunuz fikri ile mesajınızı okuyunca Türkçe kaynak yok manası çıkıyor. Her neyse.

Kurs içeriğini internetten öğrenmek pratikte kulağa harika gelse de(param cebimde kalıyor kendim araştırma yapıp tecrübe kazanıyorum) uygulanabilirliği, düşünüldüğü kadar kolay değil. Takıldığınız bir konu hakkında araştırma yaparken, bulduğunuz cevapları anlamayabilirsiniz. Bunun sebebi çok basit bir kavramı atlamış olmanız olabilir. Bu çok heves kırıcı olabiliyor tecrübe ile sabit. Ben kesinlikle kurs ile ilerlenmesi taraftarıyım. Kendi çabalarınız ile 1 günde öğreneceğiniz bilgiyi kursta belki de 10 dakikada öğreneceksiniz. Tekerleği yeniden icat etmeye gerek yok. :)

Eksiksiz kaynak, Türkçe için de İngilizce için de yok. Eksiksiz kaynak diye bir şey yok zaten. Sizinde bu düşüncede olduğunuz fikri ile mesajınızı okuyunca Türkçe kaynak yok manası çıkıyor. Her neyse.

Kurs içeriğini internetten öğrenmek pratikte kulağa harika gelse de(param cebimde kalıyor kendim araştırma yapıp tecrübe kazanıyorum) uygulanabilirliği, düşünüldüğü kadar kolay değil. Takıldığınız bir konu hakkında araştırma yaparken, bulduğunuz cevapları anlamayabilirsiniz. Bunun sebebi çok basit bir kavramı atlamış olmanız olabilir. Bu çok heves kırıcı olabiliyor tecrübe ile sabit. Ben kesinlikle kurs ile ilerlenmesi taraftarıyım. Kendi çabalarınız ile 1 günde öğreneceğiniz bilgiyi kursta belki de 10 dakikada öğreneceksiniz. Tekerleği yeniden icat etmeye gerek yok. :)
Herkesin öğrenme şekli farklıdır. Sen kurs ile anlarsın diğeri doküman okuyarak anlar. Şahsen ben doküman okumayı tercih ederim ve bir şeyler kendim kurcalayarak öğrenirim. Her neyse konu sahibi eksiksiz hayaline fazla kapılmasın ve C++ dilinin zorluğunu unutmasın. Kendine en iyi bildiği yol ile devam etsin.

Geri
Yukarı