Çalışmak İstemiyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
1
Yer
Kâinat
Arkadaşlar iş kriterleri bana o kadar kötü geliyorki çalışmak istemiyorum. Aslında istiyorum ama 6 gün boyunca sevmediğim bir işte 10+ saatimi harcamak istemiyorum.

Ne yapacağım 2 senedir evdeyim.
İstanbul Avrupa yakasında ikamet etmekteyim.

Kimse çalışmak istemez. Ama para işte.. Mecbur çalışmak zorunda kalıyoruz. Ben 2 gündür kiraza gidiyorum fakat o kadar sıkıcı, bunaltıcı geliyor ki adama. Ama yapacak bir şey yok. Ramazan bitimine kadar patron bir şeylik yapmazsa devam edeceğim. Sonra başka iş bakarım..
Onun dışında senin ilgini çeken bir iş falan yok mu hiç? Sevmediğin işi zaten yapmamalısın. Bu senin hevesini de kırar ama bir yerden başlamak lazım.

Kimse çalışmak istemez. Ama para işte.. Mecbur çalışmak zorunda kalıyoruz. Ben 2 gündür kiraza gidiyorum fakat o kadar sıkıcı, bunaltıcı geliyor ki adama. Ama yapacak bir şey yok. Ramazan bitimine kadar patron bir şeylik yapmazsa devam edeceğim. Sonra başka iş bakarım..
Onun dışında senin ilgini çeken bir iş falan yok mu hiç? Sevmediğin işi zaten yapmamalısın. Bu senin hevesini de kırar ama bir yerden başlamak lazım.

Aslında fiziğim el verdiği için sinema/tiyatro veyahut manken olmayı planlıyordum fakat vücudumun estetik olması için spor salonuna gitmeliyim. Eh buda para demek, aileme ek para yükleyemem.

Fakat böyle bir yerlerde bilgisayarcı vesayire olsa gerçekten çalışırım. Veyahut sanat ile ilgili şeyler...

Hiç tecrübe yok mu çalışma konusunda? Okul durumu nasıl?

Açıktan okuyorum. Babamın Bayrampaşada triko ütü paket dükkanı var fakat orda çalışmamı istemiyor.

Ben açıkcası ne yapacağımı gerçekten bilmiyorum. Yaşamak için sisteme göre para kazanmalıyız ama ben ömrümün en güzel yıllarını ne çalışarak ne de yatarak geçirmek istemiyorum.

Açıktan okuyorum. Babamın Bayrampaşada triko ütü paket dükkanı var fakat orda çalışmamı istemiyor.

Ben açıkcası ne yapacağımı gerçekten bilmiyorum. Yaşamak için sisteme göre para kazanmalıyız ama ben ömrümün en güzel yıllarını ne çalışarak ne de yatarak geçirmek istemiyorum.

Valla kardeşim öyle bir şeyin mümkün olması için ailenin gerçekten maddi durumunun mükemmel olması lazım. Yaklaşık 1 senedir evdeyim bende. Ne iş var ne güç. Kafan ticarete basıyorsa ticaretle uğraş derim. Gir Eminönü'nde bir esnafın yanına, hem eğlenceli olur hem de iş öğrenirsin. Benim ticaret çok hoşuma gidiyor mesela bir şeyler alıp satmak. Çok sabır gerekir ama sabırsız olursan kazanamazsın :D.

Kaç yaşındasın?

Eğer lisedeysen çalışmana ailen zorlamıyorsa gerek yok. Üniversitedeysen baba parası da bir yere kadar. Otelde garson olarak falan çalışabilirsin. İyi para veriyorlar.

Klasik bir söz ''Para ağaçta yetişmiyor.'' Kimse işine çok isteyerek sürekli gitmez zaten. Zorunluluk.

17 yaşındayım. Eylül'de 18 olacağım ama artık bende çok sıkıldım yatmaktan.

Artık bir şeyler yapmalıyım...

Tarihe çok merakım var aslında.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı