Çalışmak İstemiyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kusura bakmayın ama ilkokul öğretmeninizin söylediği bir şeyi buraya yazınca mesaj sayısını arttırmaktan başka hiç bir şey yapamıyorsunuz. Bir de bu atar nedir? Bu adam ergenliğin son devrelerinde siz ise daha başlarındasınız. Bir şey yapamayıp 6. sınıfta "Çok çalıştım 97 ortalamam var." ee kardeşim? Dünya için ne yaptın? Çalıştın mı? 2 Fen 2 Matematik testi çözdün çok mu iyi oldu?

Ek olarak konu sahibine;
Hocam siz bıkmışsınız hayattan, @aLeMCiBaBa_34'nın da dediği gibi, 2 yıldır evde olmuşsunuz, sizi hiçbir şey zorlamamış. Sevdiğiniz işi daha lisedeyken seçmediyseniz, okulu da tekrar okumak size zor geliyorsa, hayat sizi sevmediğiniz işleri yaptırmak zorunda kalacaktır. Çocukken ıyyy aayyy dediğiniz, belkide demeyip üzülüdüğünüz işleri siz yapacaksınız. Üzgünüm ama hayat böyle, yapacak hiç bir şey yok.

Ek olarak @TeknObeY0 'a bir şey yapmayın çocuk daha ergen bırakın millete atarlansın da hayatını yaşasın. O da napsın? Gitsin çalışsın mı? Gerçekte atamadığı sinirini, havasını burda atsın.
Akıl yaşta değil başta.

Kusura bakmayın ama ilkokul öğretmeninizin söylediği bir şeyi buraya yazınca mesaj sayısını arttırmaktan başka hiç bir şey yapamıyorsunuz. Bir de bu atar nedir? Bu adam ergenliğin son devrelerinde siz ise daha başlarındasınız. Bir şey yapamayıp 6. sınıfta "Çok çalıştım 97 ortalamam var." ee kardeşim? Dünya için ne yaptın? Çalıştın mı? 2 Fen 2 Matematik testi çözdün çok mu iyi oldu?

Ek olarak konu sahibine;
Hocam siz bıkmışsınız hayattan, @aLeMCiBaBa_34'nın da dediği gibi, 2 yıldır evde olmuşsunuz, sizi hiçbir şey zorlamamış. Sevdiğiniz işi daha lisedeyken seçmediyseniz, okulu da tekrar okumak size zor geliyorsa, hayat sizi sevmediğiniz işleri yaptırmak zorunda kalacaktır. Çocukken ıyyy aayyy dediğiniz, belkide demeyip üzülüdüğünüz işleri siz yapacaksınız. Üzgünüm ama hayat böyle, yapacak hiç bir şey yok.

Ek olarak @TeknObeY0 'a bir şey yapmayın çocuk daha ergen bırakın millete atarlansın da hayatını yaşasın. O da napsın? Gitsin çalışsın mı? Gerçekte atamadığı sinirini, havasını burda atsın.
Yaşım küçük olabilir ama emin ol senden daha olgunum.

@nxkddnsbskxndbdjdndbshd Aslinda tüm iletileri okuyup yorum yaptim ve okuduklarimdan anladigim bu, kendinizi ifade edememeniz sizin sorununuz. Ben sizi sevdiginiz isi yapmak icin ne yapiyorsunuz? diye de yargilayabilirdim örnegin, ama haddime düsmez.

Sevgiler... :)

@nxkddnsbskxndbdjdndbshd Aslinda tüm iletileri okuyup yorum yaptim ve okuduklarimdan anladigim bu, kendinizi ifade edememeniz sizin sorununuz. Ben sizi sevdiginiz isi yapmak icin ne yapiyorsunuz? diye de yargilayabilirdim örnegin, ama haddime düsmez.

Sevgiler... :)

Bence okumaktan çok klasik burada ki bazı kişiler gibi algılamışsınız. Yatmak istemediğimi her seferinde belirttim.

Arkadaşlar iş kriterleri bana o kadar kötü geliyorki çalışmak istemiyorum. Aslında istiyorum ama 6 gün boyunca sevmediğim bir işte 10+ saatimi harcamak istemiyorum.

Ne yapacağım 2 senedir evdeyim.
İstanbul Avrupa yakasında ikamet etmekteyim.
Allah Rızası için yaşarsan böyle bir derdin kalmaz.

Bence okumaktan çok klasik burada ki bazı kişiler gibi algılamışsınız.

Klasik sekilde anladiysam herkes gibi anlamisimdir. Zaten herkesten biri oldugum icin sikinti yok. Siz sanki size karsit ya da düsman oldugumu düsünüyorsunuz sanirim. Neden farkli düsüncelere böyle cikislar yapiyorsunuz?

Yatmak istemediğimi her seferinde belirttim.

Ben yatmak konusunda yorum yapmadim ki o_O

Klasik sekilde anladiysam herkes gibi anlamisimdir. Zaten herkesten biri oldugum icin sikinti yok. Siz sanki size karsit ya da düsman oldugumu düsünüyorsunuz sanirim. Neden farkli düsüncelere böyle cikislar yapiyorsunuz?

Ben yatmak konusunda yorum yapmadim ki o_O

Ondan bahsetmişsiniz işte. Hedeflerime ulaşmak için bu şartlar altında çalışmadan başka bir şey yapamazsına getirmişsiniz durumu. O yüzden öyle tepki verdim. Farklı ama, beni anlayıp da yaptıkları yorumlara çıkışlar yapmadım. Ben çalışmak istiyorum kendimce sevdiğim, sevebileceğim işlerde.

Bak, kendimi kızgın olmamak için zor tuttum. Yahu, ben sizden daha olgunum nedir? Akıl yaşta değil başta bunu senden daha iyi biliyorum. Sen olgunluk bilmemişsin, olgun olsan burda bu adamın sorusuna düzgünce yanıt verirdin, zaten bu konuya da yardımın dokunmamış sadece ve sadece yaptığın şey akıl yaşta değil başta yazmışsın. Teknolojiden anlıyor olabilirsin, okulunda iyi olabilirsin, ama hayat okulunda daha anaokulundasın, bilmem anlatabildim mi? Anlamadıysan da bu sözleri not et, yıllar sonra anlarsın.

Burada saçma konu açma.
Kimsenin ne hakkında konu açacağı seni ilgilendirmez. Eğer konu uygun değilse moderatörler konuyu onaylamaz zaten, buraya gelip ergen tribi atma.

Sana cevap yazmak dışında okumak gibi önemli bir işim var. İstediğini yap.
Cevap yazmak zorunda değilsin, ee peki neden ilk mesajı attın?

. Ah ergenlik ah işte insanı böyle yapıyor.
Ergenliğin ilk safalarında olduğun için senin hakkında eleştiri yapsam bile mesaj atıp bağırırsın sen, neden çünkü sen bir ergensin. Hormonların daha hızlı çalışıyor. Hücrelerin güçleniyor, hızlanıyor. Duramıyorsun, öfke kusuyorsun.

Sana cevap verip güzel zekamı yoramam malesef.
Güzel zekan olduğu kanıtlı, onaylı mı? Doktor reçeten nerde?

senden daha olgunum.
Bunu neye dayanarak söylediğini açıklar mısın? Kendi kafanda oluşturduğun ben insanlardan daha olgunum işini bırak artık, burası dünya, sen kendinin olgun olduğunu sanıyorsun ama kanıtın yok, neden çünkü değilsin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı