Çalışmak İstemiyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kardeşim bak ben de seninle yaşıtım, bu sene 12.Sınıf Muhasebe'ye geçtim. Bayramdan sonra da Gümrük Müşavirliği'nde stajerliğe başlayıp orada çalışmaya devam edeceğim. Yani kendi mesleğimi yapacağım.
Sana önerim mesleğin yoksa -ki yok gibi gözüküyor- zanaat öğrenmeye yönelmen. Eğer zanaat öğrenirsen sadece şimdi değil geleceğinde de kalıcı mesleğin olur ve öğrendikçe de zevk almaya başlarsın. Zaten sanata ilgim var demişsin. Biliyorum sanat para için yapılmaz ama sanatın içine parayı katarsan bu zanaat olur.

Okumamış etmemişsin gelmiş bir de tembellik edip ben çalışmak istemiyorum diyorsun :) Megapolde yaşadığın için çok fazla insan var, buna karşılık yeteri kadar iş imkanı yok. İnsanlarda para olmadığı için yeni iş imkanları da yaratamıyor. Haliyle sömürülen yine HALK.

Sen bu imkanların içinde okumamış ancak yattığın yerden para kazanabileceğin bir iş arıyorsun.
Ancak bu yalnızca torpil ile olur. Torpil varsa belki öyle tutunursun hayata :) Yoksa mecbur çalışacaksın hemde istemediğin koşullarda.

Tembellikle ne alakası var ki? Ben eğitim sistemindeki öğretilen şeyleri doğru bulmuyorum. Afedersiniz ama bir şeyler öğrenmeyip veya yalan yanlış şeyler öğrenip diplomamı alıp mezun olmaktan iyidir diye düşünüyorum.

Yattığım yerden para da kazanmak istemiyorum. Sevebileceğim birşey yapmak istiyorum.

Evet sömürülen yine biziz.

Tembellikle ne alakası var ki? Ben eğitim sistemindeki öğretilen şeyleri doğru bulmuyorum. Afedersiniz ama bir şeyler öğrenmeyip veya yalan yanlış şeyler öğrenip diplomamı alıp mezun olmaktan iyidir diye düşünüyorum.

Yattığım yerden para da kazanmak istemiyorum. Sevebileceğim birşey yapmak istiyorum.

Evet sömürülen yine biziz.
Kardeş bunun nesi yanlış. Ama nedense senin dışında herkes çalışıp meslek sahibi oluyor. Hayat böyle. Ben yan gelip yan yatacağım diyorsan ne halin varsa gör. Burada saçma konu açma.

Kardeş bunun nesi yanlış. Ama nedense senin dışında herkes çalışıp meslek sahibi oluyor. Hayat böyle. Ben yan gelip yan yatacağım diyorsan ne halin varsa gör. Burada saçma konu açma.

Sana mı soracağım ben nerede ne konu açacağımı, sen kimsin?

Tutturmuşsunuz bir yan gelip yatmak, kim yan gelip yatmak istiyorum dedi?

Biraz çalışıp imam ol. Hem çok boş saatin olur. O zamanda istediğini yaparsın.

Arkadaşlar bu şahıs ne diyor anlayabilen var mı?

Ben konumu açarım zorlamı yorum yaptırıyorlar sana? Madem daha önemli bir işin varsa gelip konumu kirletme hadi kaybol konumdan.
Ben ne diyorum biliyor musun? Yoksa anlamadın mı? Neden demiyorsun ki okuyup başarılı olacağım. Bu iş okumakla geçiyor. Sen beni konudan kovamazsın. Ah ergenlik ah işte insanı böyle yapıyor. Daha bana cevap yazma. Sana tek dediğim oku.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı