Çanakkale Savaşı 72. ve 77. Alaydaki Arapların İhaneti

İhanet eden araplar var ama Osmanlı için savaşan araplarda var pek bilinmese de Fahrettin Paşa ve Cemal Paşa'nın ordusunun önemli bir kısmı Arap, bu yüzden bütün Arapları suçlayamayız (sözüm insanları ırkına göre ayıran insanlara).

Bir de din kardeşlerimiz diyenler var. Çıldırmalık. Arap kültürünü Osmanlı zamanında bize aşıladılar maalesef.

*Fars kültürü, Arap kültürü yoktur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dedelerimizin yanında gibi gözüküp klorla kör eden varlıklarının sorgulanması gereken iğrenç yaratıklar aynı şekilde misircilar da bu grupta.

Hocam doğru fakat eksiğiniz var. Arap kültürünü bize Osmanlı'nın çöküş döneminden itibaren aşılamaya başladılar ondan önce atalarımız Türk kültürünü çok iyi bir şekilde korumayı başardı. Sonra Atatürk bu Arap kültürünü kırdı ancak maalesef günümüzde yeniden tekrar aşılanmaya başladı.
Atatürk Arap kültürünü falan kırmadı. Aksine ömrünce isyanlarla uğraştı. İlk fırsatta da kurduğu parti iktidardan düşürüldü halk tarafından. Keşke kırabilseydi.

Bunun dışında işi "Araptır bunlar" boyutuna indirmeseniz keşke. 1000 sene önce de aynıymış da bilmem neymiş. Irkçıyım diyin bitsin gitsin.

Atatürk Arap kültürünü falan kırmadı. Aksine ömrünce isyanlarla uğraştı. İlk fırsatta da kurduğu parti iktidardan düşürüldü halk tarafından. Keşke kırabilseydi.

Vatanını seven kimse isyan etmedi çakma hacı hocalar hariç.

Bunun dışında işi "araptır bunlar" boyutuna indirmeseniz keşke. 1000 sene önce de aynıymış da bilmem neymiş. Irkçıyım deyin bitsin gitsin.

Peygamberlerin çoğu neden araplara geldi o zaman? Peygamber geliyor araplar düzeliyor gibi olup sonra geri bozuluyorlar. Ayrıca dediğim doğru birkaç dönem dışında araplar hep böyleydi.

Vatanını seven kimse isyan etmedi çakma hacı hocalar hariç.
İsyan etmekle ne alakası var? Sana ülkeyi kurtaran adamın partisini halk desteğiyle iktidardan indirdiler diyorum. Üstelik yerine gelen adamı da darbeyle indirmek zorunda kaldık.
Peygamberlerin çoğu neden Araplara geldi o zaman? Peygamber geliyor araplar düzeliyor gibi olup sonra geri bozuluyorlar. Ayrıca dediğim doğru birkaç dönem dışında araplar hep böyleydi.
İslam ile alakasını çözemedim konunun. Kur'an tarihi bir kaynak değil. "Arap ırkının genel ozelligi budur, şudur" gibi genellemeler de yanlış tamamen. Bir insan doğuştan bozguncu olamaz, çevresel faktörler etkilidir.

İslam ile alakasını çözemedim konunun. Kur'an tarihi bir kaynak değil. "Arap ırkının genel ozelligi budur, şudur" gibi genellemeler de yanlış tamamen. Bir insan doğuştan bozguncu olamaz, çevresel faktörler etkilidir.

Adamlar eskiden de cahiliye dönemini yaşıyordu hala cahiliye dönemini yaşıyor demek ki çözüm olmamış

İsyan etmekle ne alakası var? Sana ülkeyi kurtaran adamın partisini halk desteğiyle iktidardan indirdiler diyorum. Üstelik yerine gelen adamı da darbeyle indirmek zorunda kaldık.

Bizim süper zeki halk 2. dünya savaşındaki ekonomik krizinin ismet inönü yüzünden şu anki krizin ise dış minnaklar yüzünden olduğunu zannettiği için bu durum oldu.

İslam'ı bir tek peygamber getirmedi mi yoksa ben mi yanlış biliyorum?😀
Arap ırkının genel özelliği bu değilse neden geçmişten beri böyleler.

Kur'an tarihi bir kaynak değil. Kaynak göstererek konuşalım.

Yav roma Arap topraklarını kale bile almamış sefer düzenlemek için daha ne kaynak olsun?

Bizim süper zeki halk 2. dünya savaşındaki ekonomik krizinin ismet inönü yüzünden şu anki krizin ise dış minnaklar yüzünden olduğunu zannettiği için bu durum oldu.
Velev ki İsmet İnönü açları doyuramamış olsun ve halk da demokratik hakkını kullanıp CHP'yi iktidardan düşürsün. Sonraki süreçte tam olarak neden DP iktidarından vazgeçilmedi? Halkın karnı doyduğu için mi? DP kusursuz bir iktidar olduğu için mi? Hayır, çünkü Türk seçmeni aslında Arap kültürü etkisi altındadır. Doğal olarak kendisini bu açıdan en yakın gördüğü partiden vazgeçmemiştir, İsmet İnönü onları doyuramadığı için değil. Tarihi eksik okuyorsun.
İslam'ı bir tek peygamber getirmedi mi yoksa ben mi yanlış biliyorum?😀
E sen hala Kur'an'dan kıssa anlatıyorsun bana. Ben Müslüman degilim dostum bana ne Kur'an'da yazanlardan?
Arap ırkının genel özelliği bu değilse neden geçmişten beri böyleler.
Hala aynı terane.
Yav Roma, Arap topraklarını kale bile almamış sefer düzenlemek için. Daha ne kaynak olsun?
E aklı olan zaten almaz. Çöl koşullarının kime ne faydası olur?

Velev ki ismet inönü açları doyuramamış olsun ve halk da demokratik hakkını kullanıp CHP'yi iktidardan düşürsün. Sonraki süreçte tam olarak neden DP iktidarından vazgeçilmedi? Halkın karnı doyduğu için mi? DP kusursuz bir iktidar olduğu için mi? Hayır, çünkü Türk seçmeni aslında Arap kültürü etkisi altındadır. Doğal olarak kendisini bu açıdan en yakın gördüğü partiden vazgeçmemiştir. İsmet inönü onları doyuramadığı için değil. Tarihi eksik okuyorsun.

Dolaylı olarak hem evet hem hayır. Nazi ve Sovyet işgaline karşı birçok kişiyi askere aldığı içinde sevmiyorlardı. Yetersiz lojistik ve ikmal yüzünden yanlış hatırlamıyorsam 20-30 bin erkek ölmüştü. Yani her halükarda doyurmadığı için oluyor doğrudan/dolaylı olarak. DP konusuna girmeyeceğim sanal ortamda konuşmak için biraz sakat bir konu.

E sen hala kur'an'dan kıssa anlatıyorsun bana. Ben Müslüman degilim dostum bana ne kur'an'da yazanlardan?

Hocam cahiliye döneminde neler olduğuna bakmadınız mı?

E aklı olan zaten almaz. Çöl koşullarının kime ne faydası olur?

Çöl koşullarının bir faydası olmaz ancak oradaki insanlar roma için tehdit olabilirdi. Bunlar birbirini zaten yiyor diye bırakmışlar kendi hallerine.

Hala aynı terane.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı