İhaneti affedebilir misiniz?

Böyle bir durumun olma ihtimali çok düşük bile olsa sevgili veya evlenmemek bence bu duruma biraz fazla takılmak olmuyor mu?

Ayrıca karşı taraf içinde biz o durumda isek..

Bence seçimleri olabildiğince iyi yaparsak ki bunun için bizim de belli bir seviyede olmamız gerekiyor. O zaman olayı akışına bırakmamız gerekiyor. Hayatın insanlara ne getireceğini bilemeyiz. İleride olabilme ihtimalleriyle yaşamak mümkün değil.
Karşı taraf için o durumda olmak ya da olmamak önemli değil, zaten benim gibi düşünecek olan insan karşı taraftakine temkinli yaklaşacağı için bunu düşünmez bile.

Eğer can dostum, en iyi arkadaşım, en iyi kankam, en sevdiğim arkadaşım, en değer verdiğim arkadaşım bana ihanet ederse onu mal, geri zekalı, aptal gibi affederim çünkü başka arkadaşım yok.

Hayatın bu derece bir soruya yaşamadan cevap verecek kadar basit olduğunu düşünmüyorum. Olaylar, kişiler, durumlar, ihanetin boyutları, bizim toleransımız vs vs bir çok etken var.

Affettiğiniz zamanki içinizdeki rahatsızlık affetmediğiniz kadar olmayacaksa eğer.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı