Casper Excalibur G900 düşük FPS

Kanka bende de aynı PC var Excalibur G770'i olan arkadaş 200 üzeri FPS alıyor CS:GO'da ben de 150-200 arası sorunu çözdün mü?
Bende de aynısından var servise yolladım, 8-9 gündür serviste cihazım. Çoğu kişi single channel RAM’den kaynaklı bir sorun olduğunu düşünüyor. Servisten döndüğünde aynı sorun devam ediyor olursa 16x2 yaptırmayı düşünüyorum. Sizleri bilgilendireceğim.

Bende de aynısından var servise yolladım, 8-9 gündür serviste cihazım. Çoğu kişi Single Channel RAM’den kaynaklı bir sorun olduğunu düşünüyor. Servisten döndüğünde aynı sorun devam ediyor olursa 16x2 yaptırmayı düşünüyorum. Sizleri bilgilendireceğim.

Aynen kanka tek kanallı RAM'i var ben isatnbulda olmadıgım için Casper merkez şubesi yok o yüzden net bir bilgi öğrenip iade edeceğim.

Aynen kanka tek kanallı RAM'i var ben isatnbulda olmadıgım için Casper merkez şubesi yok o yüzden net bir bilgi öğrenip iade edeceğim.
Bende başta iadeyi düşündüm ama iade koşullarında cihazın kullanılmamış olması gerekmektedir diyordu. Alalı 6 gün olmuştu daha sonra denemedim iade etmeyi.

2 Ay önce Casper Excalibur G900 serisi laptoptan satın aldım. İnternette izledigim testlerde gördüğüm performansı alamıyorum. LoL'de 140-150 FPS hatta daha düşük olduğu da oluyor. Dying Light tarzı oyunlarda 60'ı zor görüyorum. Bir şeyi yanlış kurmuş olabilir miyim?
Sistem özellikleri:
Ekran kartı: NVIDIA GeForce RTX 2060.
RAM: Kingston 16 GB 3200 MHz.
İşlemci: İnter Core i7-10750H 2.60GHz.
240 GB SS.
1TB HDD.

Bu genelde Dual Channel RAM kullanmadığınız için olur. RAM'inizin Dual Channel çalıştığına emin olun. Dilimde tüy bitti bu arada.

2 Ay önce Casper Excalibur G900 serisi laptoptan satın aldım. İnternette izledigim testlerde gördüğüm performansı alamıyorum. LoL'de 140-150 FPS hatta daha düşük olduğu da oluyor. Dying Light tarzı oyunlarda 60'ı zor görüyorum. Bir şeyi yanlış kurmuş olabilir miyim?
Sistem özellikleri:
Ekran kartı: NVIDIA GeForce RTX 2060.
RAM: Kingston 16 GB 3200 MHz.
İşlemci: İnter Core i7-10750H 2.60GHz.
240 GB SS.
1TB HDD.
Merhaba Dying Light'da zaten optimizasyondan çok sorun yaşayan var. Bende Dying Light'da benzer sorun yaşıyordum çözümü şöyle buldum:
Oyuna girin sonra alt tab yapın görev yöneticini açın, ayrıntılardan sekmesinden dyinglight.exe'yi bulun sağ tık yapıp öncelik ayarla diyip gerçek zamanda veya yükseği seçin.
Bu sayede ben GPU kullanımını % 55 60 tan %90 üstüne çıkardım dolayısıyla fps de 100 civarına çıktı.

Aynı sorun bende de var maalesef, bundan önceki laptopla Overwatch'da Low ayarlarda aynı FPS'yi alıyorum, hatta yeri geliyor 140'dan 100'lere düşüyor ani şekilde. Cihaz daha bugün geldi. Çözünce paylaşır mısınız.

Geri
Yukarı